Piilotellaanko VL piireissä vammaisia?

Mistä johtuu, ettei täällä näy juuri pyörätuoleja, tietäen kuitenkin, että kodissa niiden käyttäjiä on.
Sama koskee muistakin vammautuneita, eikö heille suoda Jumalan sana?

Tuntuu hieman siltä, kun autojen takaikkunat on tummennettu, onko siellä jotain hävettävää?
5146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja mikä argumentaatiovirhe on nyt kysymyksessä?

Äänestä
  • Sitähän tässä tiedustellaan?

    Äänestä

Tuntuu pahalta, kun lapsia hävetään niin paljon, että ostetaan tummennetut takalasit.

Äänestä

Downlapsia on ja paljon. Pyörätuolissa on vaivattomampaa kuunnella radiota kuin itse liikkua pellolla. Eikä toisenkaan tarvitse hikoilla.

Äänestä

Mieti mitä saisit elämässäsi aikaan kun käyttäisit tuon energian johonkin muuhun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


123-4 kirjoitti:

Mistä johtuu, ettei täällä näy juuri pyörätuoleja, tietäen kuitenkin, että kodissa niiden käyttäjiä on.
Sama koskee muistakin vammautuneita, eikö heille suoda Jumalan sana?

Tuntuu hieman siltä, kun autojen takaikkunat on tummennettu, onko siellä jotain hävettävää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu