Eli siis mies on lähdössä armeijaan nyt heinäkuussa. Tänään hän rupesi sanomaan että käy nostamassa mun tililtä rahaa koska ne on yhteisiä, saadaan siis ttt mun työkkäri) ja koska muuten mulle ja lapselle jäis enempi rahaa. Oma kantani on se että hänen ei kuulu meiltä ottaa vaikka rahat onkin yhteiset. Hän kuitenkin saa armeijassa sotilaspäivärahaa enkä minäkään sitä häneltä mene vaatimaan. Joten mitäs mieltä olette.
Mitäs muut on mieltä
Ärtynyt
31622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos mies saa sotilasavustusta niin se on tarkoitettu vuokran maksamiseen.
Miehen armeijasta saama päiväraha on tarkoitettu miehen omiin menoihin.
Sinulle maksussa oleva asumistuki, työmarkkinatuki ja toimeentulotuki on tarkoitettu vuokraan sekä sinun ja lapsesi elämiseen. Ne rahat eivät kuulu miehelle.
Äijä lopulliseen ulkoruokintaan ja toivottavasti on jo.
Miksi rahat on yhteiset? Eikö molemmilla ole oma tili. Jos ne todella on yhteisiä rahoja, niin sitten hän voi tietenkin niitä käyttää.