tyhmiälampaita

herratkuriin

On se aika erikoista, kun suurin osa eurajokilaisistakin kannattaa omien palkkojen alennusta mukamas. En jaksa uskoa tollaisiin valheellisiin gallupeihin. Miksi herrojen palkat nousevat joka vuonna n. 10% ja palkansaajien pitäisi tyytyä heikennyksiin tai nolla korotuksiin seuraavat 5 vuotta? Koska tämä vitun tyhmä kansa menee barrikadeille ja vaatii omansa takaisin, jonka herrat nauraen vievät. Miettikää mamutusta. Se syö valtion kassasta 11 miljardia euroa vuosittain. ymmärrän, jos joku on hädässä, mutta suurin osa maahanmuuttajista ovat yksinäisiä nuoria miehiä. Veroparatiiseihin valuu 20 miljardia vuodessa. Onko suomen kansa niin lammasta, ettei tajua moista sumutusta. Herrat bilettää ja nauravat suomalaista tyhmää lammaskansaa. Läskitädit korkokengillänsä pistää koreaksi, kun kokoomus johtaa gallupeja. Tähän on vain yksi ja ainoa oikea vaihtoehto. Nimittäin herrojen porskutus pitää pysäyttää!

4

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Määmääbääbää

      Näin on. Kummaa sakkia joka paikas. Naisia ja miehiä.

    • joopajoosiis

      Tota se on. Eurajokilaisistakin yli puolet aina naama rypyllään. Ovat vihaisen näköisiä. Silti nielevät kaiken eivätkä uskalla mennä barrikadeille. Kyllä mua nauratti, kun onnellisuustutkimus tehtiin, jonka mukaan suurin osa suomalaisista ovat onnellisia. Ei pidä paikkaansa!

      • Huhhuhhhuuuu

        Suurin osa pyörii oravanpyörässä, missä orava on kuollu jo ajat sitten;)


    • sitkepu

      Homman kruunaa sisäsiittoset Luvilaiset :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe