On se aika erikoista, kun suurin osa eurajokilaisistakin kannattaa omien palkkojen alennusta mukamas. En jaksa uskoa tollaisiin valheellisiin gallupeihin. Miksi herrojen palkat nousevat joka vuonna n. 10% ja palkansaajien pitäisi tyytyä heikennyksiin tai nolla korotuksiin seuraavat 5 vuotta? Koska tämä vitun tyhmä kansa menee barrikadeille ja vaatii omansa takaisin, jonka herrat nauraen vievät. Miettikää mamutusta. Se syö valtion kassasta 11 miljardia euroa vuosittain. ymmärrän, jos joku on hädässä, mutta suurin osa maahanmuuttajista ovat yksinäisiä nuoria miehiä. Veroparatiiseihin valuu 20 miljardia vuodessa. Onko suomen kansa niin lammasta, ettei tajua moista sumutusta. Herrat bilettää ja nauravat suomalaista tyhmää lammaskansaa. Läskitädit korkokengillänsä pistää koreaksi, kun kokoomus johtaa gallupeja. Tähän on vain yksi ja ainoa oikea vaihtoehto. Nimittäin herrojen porskutus pitää pysäyttää!
Vastaukset 4
- Määmääbääbää
Näin on. Kummaa sakkia joka paikas. Naisia ja miehiä.
- joopajoosiis
Tota se on. Eurajokilaisistakin yli puolet aina naama rypyllään. Ovat vihaisen näköisiä. Silti nielevät kaiken eivätkä uskalla mennä barrikadeille. Kyllä mua nauratti, kun onnellisuustutkimus tehtiin, jonka mukaan suurin osa suomalaisista ovat onnellisia. Ei pidä paikkaansa!
- Huhhuhhhuuuu
Suurin osa pyörii oravanpyörässä, missä orava on kuollu jo ajat sitten;)
- sitkepu
Homman kruunaa sisäsiittoset Luvilaiset :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011075Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni63900- 76875
- 71765
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40695- 44607
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34597- 51549
- 42531