tyhmiälampaita

herratkuriin

On se aika erikoista, kun suurin osa eurajokilaisistakin kannattaa omien palkkojen alennusta mukamas. En jaksa uskoa tollaisiin valheellisiin gallupeihin. Miksi herrojen palkat nousevat joka vuonna n. 10% ja palkansaajien pitäisi tyytyä heikennyksiin tai nolla korotuksiin seuraavat 5 vuotta? Koska tämä vitun tyhmä kansa menee barrikadeille ja vaatii omansa takaisin, jonka herrat nauraen vievät. Miettikää mamutusta. Se syö valtion kassasta 11 miljardia euroa vuosittain. ymmärrän, jos joku on hädässä, mutta suurin osa maahanmuuttajista ovat yksinäisiä nuoria miehiä. Veroparatiiseihin valuu 20 miljardia vuodessa. Onko suomen kansa niin lammasta, ettei tajua moista sumutusta. Herrat bilettää ja nauravat suomalaista tyhmää lammaskansaa. Läskitädit korkokengillänsä pistää koreaksi, kun kokoomus johtaa gallupeja. Tähän on vain yksi ja ainoa oikea vaihtoehto. Nimittäin herrojen porskutus pitää pysäyttää!

4

241

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Määmääbääbää

      Näin on. Kummaa sakkia joka paikas. Naisia ja miehiä.

    • joopajoosiis

      Tota se on. Eurajokilaisistakin yli puolet aina naama rypyllään. Ovat vihaisen näköisiä. Silti nielevät kaiken eivätkä uskalla mennä barrikadeille. Kyllä mua nauratti, kun onnellisuustutkimus tehtiin, jonka mukaan suurin osa suomalaisista ovat onnellisia. Ei pidä paikkaansa!

      • Huhhuhhhuuuu

        Suurin osa pyörii oravanpyörässä, missä orava on kuollu jo ajat sitten;)


    • sitkepu

      Homman kruunaa sisäsiittoset Luvilaiset :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe