Onko tällä palstalla "valvojaa" minkäänlaista? useimmilla muilla on, miksi ei siis täällä?
ne, jotka tänne kirjoittavat, vievät maineen muilta hämeenlinnalaisilta, jotka eivät edes vaivaudu kirjoittamaan tänne tietäen, että kommentointina on vittuilua ja hävyttömyyksiä.
Turha on sitten laittaa asiattomuuksia kommentoinniksi; uskoisin että niitä on täällä jo tarpeeksi.
ne, jotka tänne kirjoittavat, vievät maineen muilta hämeenlinnalaisilta, jotka eivät edes vaivaudu kirjoittamaan tänne tietäen, että kommentointina on vittuilua ja hävyttömyyksiä.
Turha on sitten laittaa asiattomuuksia kommentoinniksi; uskoisin että niitä on täällä jo tarpeeksi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
nyt ei muuta kun käännät nokan kohti ulkomaan terminaalia vaan!
menisit sinne missä on valvoja jos et kestä totuuksia hämeenlinnasta.
älä tu tänne mieltäs pahottaan
kerro äidilles että sua kiusataan netissä
Suurin osa tämän palstan kirjoittajista on valitettavasti joillain tapaa häiriintyneitä. Sääli, sillä hyvin toimiessaan tämä palsta olisi hyödyllinen. Kuten sanoit, nyt eivät edes ne, joilla olisi oikeaa asiaa viitsi kirjoittaa, kun tiedetään että vastaukseksi tulee lähinnä vittuilua.
Ei kukaan tätä palstaa omista ja huom. teidän häijykirjoittajien on turha vastata mitään, että jeesusjeesus kusipää, sillä sen jälkeen katson teitä vielä enemmän alaspäin. Olette jo nyt niin alhaalla, että tuskin pystyn ilman kiikareita erottamaan teitä.
Valitettavasti täällä ei ole sheriffiä.
Joudun valitettavasti olemaan samaa mieltä, että täältä palstalta saa tovin hakea, jos haluaa löytää jotain järjevää keskustelunaihetta, varsinkaan jos itse ei ole Hämeestä kotoisin eikä täältä ketään tunne (kun Hämäläiset eivät juurikaan tee itseään tykö). Itseäni esim. kiinnostaa, missä ei-itsensä-niin-juntiksi tuntevat 20-30 v. nuoret aikuiset käyvät viettämässä baari-iltaa, vai onko tilanne tosiaankin niin (kuin Moontv:llä joskus kävi ilmi), että kaikki vähänkään fiksummat hyypiöt lähtevät Helsinkiin/Treelle/Turkuun?
Olin hyvin pettynyt esim. Koodiin, kun sitä ensin hehkutettiin "trendikkäänä" ja "nuorten aikuisten" paikkana, ja ehdin utopistina kuvitella jo ties minkälaista oikeasti trendikästä (tanssi)musiikkia tarjoavaa klubia. Tai miten olisi alternative-, punk- rock- (ties miksi näitä nykyään kutsutaan) ja/tai rap- ja hiphop-musiikki? Vai pitääkö perustaa sellainen baari itse? Sitäkin olen harkinnut. Onko em. tyylin mukaista musiikkia ja ihmistöä tarjolla esim. Hälläpyörässä? Olen aina ollut siinä illuusiossa että Hälläp. on vain vanhojen delsujen paikka. Kun joku mainitsi, että ko. paikassa käy homoja, innostuin heti asiasta. Hehän ovat tunnetusti aina trendin huipulla ja tietävät parhaat paikat.
älä tu hällään
Hei taas!
Kävin jokin aika sitten Hälläpyörässä ja himputti sentään, sehän on vallan tunnelmallinen paikka! Porukkaa on niin monenlaista että kyllä kaikenlaiset friikitkin sinne mukaan mahtuu :)
Pitää käydä vastakin.
mä näin sut sulauduit hyin joukkoon eikö olekkin erinlainen paikka kun paakarssi mihin oot tottunut