Helsingin farmasia

Helsingin yliopiston farmasian tiedekuntaan hyväksytyt: oletteko jo vastaanottaneet teille tarjottuja opiskelupaikkoja? Onko kukaan saanut s-postia yliopistolta?
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen ottanut farmaseutin paikan vastaan, jonossa proviisoriksi 36. sijalla. Voi olla, että tänään tai huomenna otan paikan vastaan sitovasti, ellei jono ole yhtään liikkunut. Postia ei ole tullut yo:sta.

Äänestä

Farmaseutin paikka vastaanotettu. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pharmaseutti_to_be kirjoitti:

Helsingin yliopiston farmasian tiedekuntaan hyväksytyt: oletteko jo vastaanottaneet teille tarjottuja opiskelupaikkoja? Onko kukaan saanut s-postia yliopistolta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu