Jälkikäteen aina harmittaa

Nyttaieikoskaansitten

En tiedä mikä minua vaivaa, mutta ärsyttää että en toimi silloin kun on mahdollisuus. Tosin tilanteet menevät aina nopeasti ohi tai sitten koko asia tuntuu vaikealta suhteessa olosuhteisiin sillä hetkellä.

Nytkin mietin erästä nuorta naista joka näin jälkikäteen ajateltuna kaiketi oli kiinnostunut ja oli ehkä hieman aloitteellinenkin suuntaani kun vielä häntä näin.

Enhän minä sitä tietysti ottanut silloin koukkuuni...

Olisi vain pitänyt yrittää tutustua eikä jäädä jossittelemaan myöhemmin.

7

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hidas.sytytys

      Jos yhtään helpottaa et ole yksin niin sanotun ongelman kanssa. Itselle myös käynyt niin.

    • täällätoinen

      Kenelle tapahtuu samaa

    • TuttuTilanneJoVuosia

      Mulla sama. Mitä kiinnostavampi, niin sit varmemmin jumitan tilanteessa, suorastaan ehkä karkaan pois :D

    • Anonyymi

      Kaivelin tässä omia vanhoja aloituksia ja nyt jäin tässä miettimään että onko tämä minun tekemä vai ei?
      Jollakin on ainakin ollut hyvin samantapainen tyyli kirjoittaa jos tämä ei ole minun tekemä :s

    • Anonyymi

      Tää on tosi harmillista kun täällä ei enää saa itse keksiä nimimerkkiä vaan tulee aina automaattisesti "anonyymi".

      Palsta oli mielestäni paljon parempi silloin kun sai itse keksiä nimimerkin.

      Sivusta vaan tämä.

    • Anonyymi

      Uuh. Tuo on niin haillean suloista. Haluat koskettaa, mutta jokin pidättele sinua. Vielä vuosien jälkeen toivot että olisit uskaltanut. Minä menetin tilaisuuteni 7v sitten. Nyt hän on naimisissa. Hän piti minusta, mutta perheen äitinä en uskaltanut tehdä siirtoa. En halunnut laittaa omaa haluni lapsen tulevaisuuden edelle. Vieläkin ajattelen häntä. Näen unia hänestä. Minulla olisi ollut hetki tunnustaa ihastumiseni. Kaksin saunassa. Hän siinä. Ihan vieressä. Mutta jänistin. Kadunko lopun ikäni etten uskaltanut ottaa riskiä... Ehkä

      • Anonyymi

        Kaikki eivät osaa nähdä suloisena tuollaista. On ihmisiä jotka alkavat pilkkaamaan tuollaista asiaa ja jopa keräämään ihmisiä mukaan lynkkaukseen. Naapurissani asuu tuollainen tapaus. Välillä mietin että mikähän sitä oikein vaivaa mutta sitten pyyhin sen pois mielestä koska ei vaan jaksa miettiä seonneen ihmisen aivoituksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe