Jotenkin huvittaa kun täällä spekuloidaan politiikan tiimoilta, mitä moninaisemmin. Se vie usein harhaan.
Poltiikkaa kuitenkin tekevät enemmän tai vähemmän vajavaiset ihmiset. Minä tunnen sen puolen erittäin hyvin mittavasta kokemuksestani johtuen.
Liian paljon on vajavaisia pyrkyreitä hallitsemassa, ihan Niinistöstä alkaen. Siksi maa on anarkiassa, jossa jokainen yrittää kykynsä mukaan saada mahdollisimman paljon kakusta.
Politiikkaa tekevät ihmiset
8
191
Vastaukset
Tuo on valitettava tosiasia, eikä kukaan täysipäinen jaksa painia noiden C- ja D-luokan porukan kanssa tyhjänpäiväisyyksiä, muuttakseen jotain. Koko rakkelma pitäisi pistää uusiksi, mutta miten, nuo C- ja D-luokan porukat ovat vallanneet kaikki paikat ja suojaavat toisiaan viimeiseen asti, onhan kyse heidän omasta edustaan, veronmaksajat ovat heille vain mahdollistajia.
- Hyvähallitus
Ketkä ovat, sinun mielestä niitä A luokan ihmisiä joidenka pitäisi olla päättäjinä?
- rakkelma
Sinä ilmiselvästi edustat A-luokan ääliöitä.
A-luokan ääliöt tietävät aina paremmin kuin kukaan muu kuinka asiat pitäisi hoitaa. Paitsi silloin kun niiltä kysyy mitä pitäisi tehdä. Silloin ei löydy minkäänlaista vastausta, ainoastaan kysyjän kyseenalaistaminen. - novittumixei
rakkelma kirjoitti:
Sinä ilmiselvästi edustat A-luokan ääliöitä.
A-luokan ääliöt tietävät aina paremmin kuin kukaan muu kuinka asiat pitäisi hoitaa. Paitsi silloin kun niiltä kysyy mitä pitäisi tehdä. Silloin ei löydy minkäänlaista vastausta, ainoastaan kysyjän kyseenalaistaminen.T Tomppelin on viisainta olla mainitsematta niitä nimejä mitä sillä on mielessä suomen johtoon, sillä paskainen nauruhan siitä vain seuraisi.
- Kerrankin.totta.sinulta
"Poltiikkaa kuitenkin tekevät enemmän tai vähemmän vajavaiset ihmiset". Totta. "Minä tunnen sen puolen erittäin hyvin mittavasta kokemuksestani johtuen." . Myös totta. Tunnet sen kai yli 60 vuoden kokemuksesta. Hyvä, että tunnet itsesi.
Sinun pitäisi olla siis politiikassa. Monta kertaa olet yrittänyt kuntapolitiikkaan, eri puolueiden listoilta. Äänestäjät ei ole ymmärtäneet, että olisit sopiva. On kai pitäneet sinua liian vajaana.- MaissiPyllyAUJombenKAMU
Eivät äänestäjät ymmärrä puulaatikkoviinin ja bulkkiviinin eroa
- Hyllyvät.pyllyt.viinissä
MaissiPyllyAUJombenKAMU kirjoitti:
Eivät äänestäjät ymmärrä puulaatikkoviinin ja bulkkiviinin eroa
Mutta kepun tapauksessa ovat joutuneet kerta toisensa jälkeen kusetetuksi, heille on myyty bulkkiviiniä pakattuna laatuviinipulloon.
Päähänpiinttymä se tuokin.
Persefani roikkuu rutisemassa palstalla omituisia juttujaan. Menisi raukka edes oman alansa palstalle ja lopettaisi hölmöilyn täällä. Gay-palsta on tuollaisille se oikea paikka, joita peppu noin kiinnostaa ja tietystikin munakarvat.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2215071
- 383398
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352918Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412783- 252448
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682276Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192178Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311820Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.831438