Minulta sinulle. Todellisuutemme ovat niin kaukana toisistaan, paitsi käytännöllisesti myös kuvaannollisesti... se ilmenee niin monista pienistä jutuista. En oikein tiedä mitä sanoa enää.
Hyvää matkaa sinulle sinne minne sitten oletkin menossa ja kenen kanssa sinne matkaatkin.
https://youtu.be/akhmS1D2Ce4
Hyvää matkaa sinulle sinne minne sitten oletkin menossa ja kenen kanssa sinne matkaatkin.
https://youtu.be/akhmS1D2Ce4
Vastaukset 5
Vanhimmat
On nämä niin surullisia viestejä täällä. Kuin tyhjyyteen ja kuitenkin monien viestit ja musiikit on oikeasti osoitettu toiselle elävälle ihmiselle. Tämä on minusta se palstaelämän murheellinen puoli. Ihmiset eivät uskalla tai voi lähestyä toisiaan irl ja sitten tänne postataan omissa tunteissaan ja tuskissaan viestejä. Toki hyvä niinkin jos se helpottaa. Silti tosi paljon surua, kaipausta ja puhumattomia asioita täällä on ihmisillä.
Hyviä unia kaikille jotka kaipaavat, mutta eivät pysty puhumaan hänelle,oikealle.
Siitä toinen kappale https://www.youtube.com/watch?v=_8u4VLk0iTI
Oli tosi kaunis kappale mies avaruudesta.
Teetkö luopumista tai surutyötä hänestä...Kuulostaa surulliselta..
Eikä tarvitse vastata kun on anonyymipalsta.
Kun ei tiedä mitä sanoa on parempi olla sanomatta mitäään.
Miten on mahdollista että kaksi eri todellisuudessa elävää ihmistä voi ihastua toisiinsa. Kait siinäkin ollut joku viheliäinen madonreikä..
Joskus vain käy niin että ihmisten elämät kohtaavat. Se ei katso aikaa eikä paikkaa tai hetkeä. Eikö se ole loppujen lopuksi ihanaa, että joku herättää sinussa rakkauden tunteet? Ei siinä tarvita oikeesti mitään eri tasoja tai todellisuuksia.. Tarvitaan yhteyttä, lohtua, kaipausta, turvallisuutta ja kaiken jakamista..Rakkautta ja välittämistä..