Nolo alku kesän risteilylle

Taitaa olla rahat lopussa lautan omistajilta,
eka risteilyllä saatiin olla ilman virvoikkeita, kun kaikki loppui kesken, ja saimme vielä pahan mielen henkilökunnan pitkän vaalean naisen rumista kommenteista takaisin.
Ikinä ennen en ole samanlaiseen ilkeyteen törmännyt!
10346
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toivottovasti lukevat ja kyseisen vaalean naisen työura tyssää sitten siihen. Matkailualalla on osattava pitää mölyt mahassa.

2Äänestä

Moniin, moniin vuosiin ei autolautalla ole ollut kunnollista palvelua. Kymmenisen vuotta sitten pidin kokouksia ja palavereita laivalla. Lähdimme Lieksasta Kolille ja palasimme samalla laivalla takaisin. Pidimme noin neljän tunnin aikana kokouksen, söimme lounaan, joimme kahvit ja virvokkeita ja palvelu toimi kiitettävästi.

2Äänestä

No kertokaas nyt tarkemmin?
Lieksan lapussa ei mitään.
Kuitenkin matkailu yrittäjästä on kyse.Vaiko provo?

Äänestä
  • Toimittajan pitäisi käydä testaamassa autolautan palvelutaso. Eihän sitä tiedä, jos vain istuu kirjoituspöydän ääressä.

    Äänestä

No valivali pitkääkl sitä virvoketta sit litkiä suu lommolla. Onneks loppu kesken tollaset valivali juntit tarte mitää. Varmaa läiskitte kikkeleil toisianne otsaa sitten.

Äänestä
  • jaapati jaa jne.kikkeliskokkelis otsaa sitten.

    Äänestä

Valitettavaa jos on näin käynyt ja sattunut. Mutta yrittäkääpä nykyisin itse ja ajatelkaa kuviot kokonaisuutena. En ole ko. lautan kanssa muusa tekemisissä ollut kuin kyydissä ollut aikoinaan ja rannalta sitä katsonut toki monta kertaa, ja yrittämisestä jotain tiedän. Helpointa koko tässä on jälleen kerran purkaa omia pahoja tunteitaan ja varmaan kokemuksiaan; mutta ei se onnelliseksi valittajaakaan tee. Tasan tarkkaan tiedän, että jos suuremmalle kokonaisuudelle ei ole hyviä ratkaisuja ehdottaa, olisi aloittajankin parempi hillitä kiukun patoamansa, ja purkaa pureskellen takahampaillaan ne muualla kuin täällä.

1Äänestä

Oikea valitusosoite on suoraan yrittäjälle.

1Äänestä
  • Silloinpa suuri yleisö ei osaa välttää kyseisen yrittäjän palveluja.
    Tuskin yrittäjä kertoo mitään huonosta toiminnastaan julkisuudessa.

    1Äänestä

  • Yhden mielipide ei ole kaikkien. Voimme jokainen käydä tekemässä omat havaintomme. Pikkumatka, jonka voi tehdä uteliaisuudesta. Maisemasta ja säästä nauttien.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pettynytpielisellä kirjoitti:

Taitaa olla rahat lopussa lautan omistajilta,
eka risteilyllä saatiin olla ilman virvoikkeita, kun kaikki loppui kesken, ja saimme vielä pahan mielen henkilökunnan pitkän vaalean naisen rumista kommenteista takaisin.
Ikinä ennen en ole samanlaiseen ilkeyteen törmännyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu