Jalkapalloteema 7v

ohjelmaa?

onko vinkkejä fudisteemalla juhlistettaviin 7v poikani synttäreihin ? Tarjollee olen ajatellut väkertää fudiskakun- muita vinkkejä?

3

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täs ois yks idis

      No en tiedä, oletko jo pitänyt synttäritkemut, mutta ohjelmana voisin olla esim. että jokainen osallistuja yrittää potkaista palloa ohonkin tiettyyn kohteeseen. Voittaja voisi vaikka saada jonkun pienen palkinnon.

      • vinkistä

        ..näin tehdään...


    • Josandra

      Tuo kakkuhan on aivan ihana idea. =) Lisäksi voisit yrittää etsiä (esim. tiimarista) kertakäyttöastiat tuohon teemaan sopien. Ainakin joskus olen itse sellaisiin törmännyt. Edellä mainitsema kauppa myy myös sellaisia "tuomarinpillejä", joista syntyy tosin aikamoinen ääni, kun puhaltaa. Ovat siis erittäin jalkapallo-teemaan sopivia, kun ovat vielä jalkapallon näköisiäkin. Lisäksi voit askarrella kaikille jalkapalloteemaisen istumapaikkakortin. Voitte vaikka yhdessä miettiä, että miten se oma nimi kirjoitetaankaan =) Koristelussa käytä vaikka mustia, valkoisia ja viheriön vihreitä ilmapalloja. =)Ja jos kutsutkin on vielä tekemättä, niin teepä sekin samaan teemaan sopivaksi ja laita vaikka mukaan viesti, että pukeutua saa jalkapallotähdeksi. =) Ohjelmapuolessa voisi olla ohjelmassa vaikkapa helppo jalkapallotietovisa, kasvomaalausta (piirrät kaikille poskeen jonkun kivan fudiskuvan). Tuota edellä ehdotettua jalkapallonpotkaisu leikkiä voisi kehittää vielä sen verran, että pallolla pitäisi potkaista keiloja (vaikka muovisia limupulloja) kumoon.. =) Toivottavasti näistä on jotain hyötyä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      160
      3489
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      61
      2735
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      33
      2120
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1687
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      80
      1583
    6. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      83
      1544
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      368
      1472
    8. Kerro mulle mitä pitäs tehdä

      Sun mielestä? Anna neuvo?
      Ikävä
      97
      1215
    9. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1125
    10. On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle

      Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou
      Pyhäjärvi
      195
      1106
    Aihe