Moi!
Kertokaas nyt, että mikä on nyt tällä hetkellä in miesten business pukeutumisessa? Eli mitä päälle arkisin ja perjantaisin? Onko farkut sopiva asuste perjantaille?
Kertokaas nyt, että mikä on nyt tällä hetkellä in miesten business pukeutumisessa? Eli mitä päälle arkisin ja perjantaisin? Onko farkut sopiva asuste perjantaille?
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja tällä hetkellä olen päässyt siihen pisteeseen, että ainakin paidanrinnuksista pitää olla pesty oksennukset pois.
Jatkan miettimistä.
Otan sinut oksennuksineen kaikkineen.
Tuu jo.
Jos olla tavallinen moottoriturpa, eli välitysliiken nuori lupaava myyntipommi, niin muista aina kaiva vanha rippipuku kaappi. Lysy hartialeikkaus ja lyhyt lahje olla hip. Villakravatti anta luotettavuus ja Seinäjoki reivipartissa kärsinet kumisaapas pitä kura ulkona ja hiki sisälä. Toimarisopimukset pitä tietysti viinipunane salkku, josta kahva irti,ja kannessa tarra: Lapuan maaseutumessu.
Jos taas olla raskas sarja , sinä leikata hius uimalakkimalli, ei pulisonki. Sinä osta coupe Mercedes tai Elegantti Jaguar. Käten laitta Rolex ja vasen kainalo Carita Tuomola. Puku pitä olla tumma ja liituraita, ja mikäli mennä tiukka neuvottelu otta salkun sijan viulukotelo, niin tahtosi mennä parempin läpi.
Kuule ystävä. Farkku aina huono ratkaisu. Tiukkapyllyfarkku hinkata kikkel soikeks ja löysäfarkku näyttä hiphópper. Sopiva farkku tehdä sinut tavallinen juutipulla.
Miksi ei laitta kaftaani. Se olla hyvä veto, siinä olla ajan ironi, ja myös helppo pissiä kapakka, vaikka sitten tyhjä tuoppi jos olla vessa ruuhka. Kun laitta tiukka turpani, näyttä muutenkin sheikki, ja olla vakuuttava. Ja muista sanoa,että sinä Nesteellä töissä. Minä luulla että lyylit käydä hottentot.
Eli laitta viikolla rippipuku tai liituraita, perjantaina kaftaani.
Oli mukava autta. Hyvät jatkot
Nyt ainakin tämä jätkä löysi tyylinsä! Kaikki kertomasi puuttuu "Täydellinen herrasmies" -kirjasta jota aina vessassa luen. Jospa se toiseen painokseen liitettäisiin. Kiitos Nuutti!
Astuin kadulle ja katselin ihmisten ylä- ja alaosia. Silmäni naulautuivat perseisiin. Täytä perseesi hyvä mies, nyt sen pitää olla valtava.
Nyt on hieman parempi nikkirosvo liikkeellä. Tuntuu varmaan mahtavalta loistaa lainavalolla! Keksisitpä kerran elämässäs jotain omaa!
([email protected])
Nuori mies, etsi käsiisi Anttilan postimyyntikuvasto. Siitä löydät kaikki. Niin ovat jo tehneet vanhempamme aikoinaan.