Lokakuussa malediiveille?

Joanna1993

Moikka! Onko jollain kokemusta lokakuussa malediiveista ? Ku luin että 16 poutapäivää lokakuussa onko sade yleensä iltaisin ja päivällä poutaa että kannattaako lähteä? Ja mihen suosittelisitte lähtemään lokakuussa joku kaukokohde? 😀

4

2274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nilkku1

      Pahoin pelkään että tällä palstalla et tule saamaan yhtäkään asiallista vastausta asialliseen kysymykseesi joten kirjoitan muutaman rivin.Joukko urpoja on pilannut tämän Suomi24 palstan totaalisesti ja se on sääli mutta löydät onneksi netistä monia muita foorumeita joissa käydään oikeasti kiinnostavaa keskustelua matkailusta,plaraa vaikkapa Facebookin ryhmiä tai ulkomaalaisia sivustoja.Tai etsi kivoja yksittäisiä kuten vaikkapa :http://kerranelamassa.fi/malediivit-matkailu/saa-ja-ilmasto/
      Ihanaa matkaa sinulle sitten syksymmällä !

    • Räpyläjalat

      Ilman muuta kannattaa lähteä!
      Sadekuurot on lyhyitä ja sadevesi lämmintä. Sateita on turha miettiä. Tiet täyttyy hetkittäin lammikoista mutta äkkiä ne auringossa kuivaa.
      Ainoa huono puoli voi olla vähän tuulisempi keli eli merellä saattavat aallot nousta. Se ei haittaa rantaelämää lainkaan mutta esim. erilaisia veneretkiä välillä joudutaan perumaan.
      Mutta ehdottomasti kannattaa mennä myös lokakuussa. Takuuvarma rusketus :-).

    • Aurinkoaetsimään

      Me varattiin just lokakuulle reissu! Toivotaan parasta :-).

    • vaihtelevaa

      Malediiveilla on suunnilleen samanlainen sää ympäri vuoden. Sataa ja paistaa. Muutaman kilometrin siirtyminen voi viedä ihan toiseen säähän.
      Sade voi tulla mihin aikaan päivästä tahansa. En muista, että olisi koko päivän satanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14378
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      32
      5991
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      156
      5577
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      310
      4396
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      49
      4193
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      19
      3656
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      27
      3601
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      64
      2682
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      97
      1500
    Aihe