Ostin Elisan liittymän ja kaupan päälle sain Elisa Viihde –sovelluksen ja Aitio ja HBO –ohjelmakirjaston 1kk ILMAISEKSI. Sain samalla pin-koodin ''jota voi käyttää mm. elokuvien vuokraamiseen ja ohjelmakirjastojen tilaamiseen''.
Nyt menin Elisa Viihteen sivuilla ja vuokrasin sieltä elokuvan. Elokuvan vuokraushintana näkyi kuitenkin n. 5 euroa, mutta laitoin siihen saamani pin-koodin ja pääsin katsomaan elokuvaa.
Eli ei kai tuosta vuokraamisesta tule mitään ylimääräistä 5 euron maksua vaan se kuuluu kuukausihintaan?
Kuukausimaksu, mutta ilmoittaa että kertamaksu?
5
1112
Vastaukset
- ilmainenkoo
Vai onko niin että elokuvan vuokraamisesta täytyy maksaa huolimatta siitä, onko maksanut jo elisa viihde -sovelluksesta?
- ilmainenkoo
Lisäksi en ole saanut minkäänlaisia käyttöehtoja tai sopimusta allekirjoitettavaksi, vain kerrottiin että saan Elisa Viihde –sovelluksen ja Aitio ja HBO –ohjelmakirjaston 1 kk ilmaiseksi käyttöön, ja että pin-koodilla voin vuokrata elokuvia ja tilata ohjelmakirjastoja.
Nyt kun tutkin asiaa niin ilmeisesti vuokraaminen maksaa, tuleeko elokuvan vuokra 5 euroa seuraavaan puhelinlaskuun?Tottakai se vuokraaminen maksaa, kun ei tarjouksessa ollut ilmaiseksi.
Sähköpostiisi pitäisi tuleman liittymäsopimus ja sopimusehdot, jotka automaattisesti hyväksyt jatkamalla kokeiluajan jälkeen Elisa Viihteen käyttöä sitä irtisanomatta.
Leffavuokra lisätään seuraavaan liittymälaskuun. Se PIN-koodi on sitä varten, etteivät ulkopuoliset vuokrailisi leffoja vaikka olisivatkin sinun koneellasi.
- JarnoTrulli
Mielestäni epäselvä hinnoittelun osalta tuo vuokraamo. Itse en tajunnut vuokraamon käytön maksavan. Tilasin ns. ilmaisen kuukauden. Sain sähköpostiini pin-koodin kahteen eri kertaan. Kummassakaan ei näkynyt selkeää yhteyttä pin-koodin ja maksulliseen palvelun välillä. Luulin katsovani ilmaiseksi vuokraamosta vuokraamiani elokuvia tuon pin-koodin kautta.........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K5341760Mitä ihmettä? Sofia Belorf kauppaa omaisuuttaan
Onko vuokrat maksamatta, vai miksi myy käytettyjä luksusasusteitaan?95993Syöksit minut syvälle masennukseen
Olit se suurin syy suruuni, jos olen rehellinen. Mutta ethän voinut tietää. Et voinut tietää, että poljit rikkimennyttä. Mielestäni et ollut rehelline139823- 61655
Ihanat kulta
ne sun uudetkin hiukset...😍 Oot niin kaunis ja seksikäs ettei meinaa uskaltaa ees katsoa ettei uppoa liian syvälle katseesi lumoihin, mites siitä enä35623Jos en järkeilisi tätä
olisin jo antautunut sinulle kokonaan. Tämä himokin on ihan jotain käsittämätöntä. En tiedä mikä sinussa on, mutta olet saanut tämän naisen ihan sekai21601Näin ajattelen.
Jos en ollut sen arvoinen, että selvität asiat kanssani oikeassa elämässä. Jos et uskonut minuun, vaan epäilit minun valehtelevan. Mistään. Sinä voit33586- 29567
Mitä aikuisen ihmisen pitää ymmärtää ihmissuhteista.
1) Ihmiset jäävät elämääsi, jos ovat jäädäkseen. Heillä on vapaa tahto ja valinta. Jos he eivät valitse niin tehdä, se hyväksytään ja ymmärretään. Ilm59540