Karjalan Tasavallan pääkaupungissa Petroskoisssa on annettu itsenäisyysjulistus.
Tulkaa mukaan tukemaan Karjalaa!
Karjalassa itsenäisyysjulistus
6
167
Vastaukset
- Kukapressaksi
Ou nou.
- Kyllähän
se olisi hyvä asia, että Suomen ja Venäjän välissä olisi itsenäinen Karjalan valtio. Karjalassahan on paljon osia ja alueita, jotka eivät koskaan historiassa ole olleet osana Suomea. Karjala pärjäisi mainiosti itsenäisenä ja pitäisi Venäjään hyvät suhteet niin kuin Suomikin. Voisiko aloittaja - mahdollisesti Katja? - laittaa linkkiä, josta voisimme enemmän lukea itsenäisyysjulistuksesta. Miten hanketta voisi rauhanomaisesti tukea?
- kakaksdiiohcder
Tähän linkkiinkö viittaat?
http://mvlehti.net/2017/07/06/homopari-ja-karpasentoukat-yhta-epamiellyttavia/
?? Se itsenäisyysjulistus on ollut chatissa. On yritetty houkutella Karjalan Liittoa mukaan tukemaan hanketta. Itsenäisyysjulistus on lähtöisin Petroskoin yliopiston karjalaisilta opiskelijoilta.
- UnelmatJaTodellisuus
Karjalan Tasavalta ei ulotu Suomenlahteen asti? On aika iso ponnistus saada sotilaat pois alueelta...
- Voivathan_ne
sotajoukot lähteä vapaaehtoisestikin niin kuin lähtivät esimerkiksi Virosta, Latviasta ja Liettuasta. Sotimalla ja väkivallalla Karjala tietenkään ei itsenäisty koskaan, mutta sopimalla Suuren Venäjän kanssa. Venäjällekin hanke saattaisi olla edullinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2217462
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s454850- 594752
- 753418
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162005Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301870- 311819
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441667- 371578
- 1481337