ostin kissanpennun(Nyt 7 vuotias)ja se oli sisäsiisti alusta lähtien, mutta kun ostin n.1vuosi sitten nahkasohvan(mustan) niin kissa on vähän aikaa sitten alkanut tekemään tarpeitaan siihen. Millä saisin ''nahkasohvallepaskomisen'' loppumaan. Olisin kiitollinen vastauksista
kissa tarpeen+nahkasohva
Jolli
4229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...kokeilisin esim. kissakarkotetta, tai sitten ihan kotitekoisia konsteja, kuten että levittelet sohvalle vaikka appelsiininkuoria. Meillä ainakin tehosi.
kissallasi ripulia tai ummetusta? Ne voivat aiheuttaa kissalle kipuja ja se yhdistää kivun hiekkakoppaan.
Minun ehdotus olisi, että suojaat sohvan jollakin erihajuisella suoja-aineella kuin nahka. Jospa kissa ei pitäisi esim. hunajan hajuista sohvaa enää sontalaatikkona? (Kokemuksia ei valitettavasti ole.)
Kiitti näistä hyvistä ehdotuksista ja toivon myös lisää(Ei huonojen ideoiden takia, mutta monipuolisuuden takia)ehdotuksia