7kk pentu pissaa öisin olohuoneemme lattialle. Meillä oli tilanrajaus käytössä, jolloin pentu oli täysin sisäsiisti, mutta heti kun otimme rajat pois, niin yöllä oli taas pissat olohuoneessa.
Koira on pienestä asti tehnyt tarpeensa samalle alueelle ja ymmärrän että on kiintynyt siihen. Minulla ja puolisollani on 2-vuorotyö, joten heräämme kello 5-10 välissä, eli koiralla ei ole mitään tiettyä aikaa aamusta jolloin aina pääsisi ulos (emme myöskään tietenkään illalla ulkoiluta aina samaan aikaan).
Pissapaikalle on siirretty pennun ruoka- ja juoma-astiat ja lattia on pesty hyvin eläinkaupan aineella, jonka pitäisi poistaa eritteiden haju.
Onko kenelläkään vinkkiä mikä tähän auttaa? Kuinka tämän saisi loppumaan?
Pentu virtsaa jatkuvasti samalle alueelle
Anonyymi123456789
2
189
Vastaukset
- hyvänkää
Meilläkin on sama juttu. Isännöitsijä kävi aivan raivona huutamassa että saamme häädön ja tulee sadan tonnin vahingonkorvaukset! Kusi on valunut alemman kerroksen asuntoihin. Töissä ei olla mutta kun ei vaan aina herää ajoissa.
- helluvaa
Laita rajat takaisin. Ei toimivasta järjestelystä kannata vaihtaa toimimattomaan. Vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12010316
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422221Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411402Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta251010Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v311001Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977