Upea paikka, miellyttävä palvelu. Mutta satamamaksu peräti 35 euroa! Hyvät ravintelipalvelut, joita käytetään ja joita myös markkinoidaan illallinen / aamiainen / venepaikka - könttämaksulla. Hieman mietityttää satamamaksu, joka voisi korreloitua ravintolapalveluiden käytöllä.
Pernsar Syd
10
662
Vastaukset
Pari vuotta sitten taisi olla tuollainen korrelaatio, 2014: ”Toimintakonseptimme on ’bed and restaurant.’ Mökkimme ovat suosittuja, samoin ravintolapalvelumme”, Johansson kuvaa. ”Koska panostamme täällä ravintolapalveluihin, on satamamaksu vain viisi euroa, jos koko venekunta ruokailee meillä.”
- Better_Than_Life
Jep, kolmen ruokalajin menu plus aamupala yhdessä satamamaksun kanssa yhteensä 136 euroa neljältä henkilöltä, sisältäen saunan ja sähkön. Ei paha ollenkaan.
- Espoolainenveneilijä
Totta, mutta jos ei halua ruokailla, niin 35 on mielestäni hieman korkea... Mutta ei valiteta, kuhan vain sondeerasin. Ilman muuta suositeltava paikka tuollakin hinnalla. Mahtava luontopolkukin! :)
- ailz
Koko paikka on myynnissä ja toiminta loppunut. Omistajista mies kuoli kesällä. 2017
Tuolla tietoa: https://asunnot.oikotie.fi/myytavat-loma-asunnot/parainen/13747366 Yöpaikka maksaa kuin puolen tunnin dieselit? Jo on hurjaa.
- omavalinta
Puolen tunnin ajomatkan säteellä löytyy paljon mukavampiakin paikkoja kohtuuhintaan!
- Tötterströmm
Samaa mietin. Itse asiassa tuolla maksulla ajaa täydet 16 minuuttia.
- Vpentele
Reilun vuorokauden ja toista sataa mailia ajaa 35 euron diiseltankkauksella.
- LapuanSuojeluskunnasta
Tuo Suojeluskunnan bortelli maksaa miljoonan, korjauskulut toisen ja ylläpitä satatonnia vuodessa.
Kyllä sillä kiisselit saa vielä pitkään- unosailor
28 hehtaaria maata ja 1.4 km rantaviivaa samalla hinnalla kuin omakotitalo Vantaalla. Ei paha.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411478
- 1151225
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261043Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99833
- 38722
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644