Erämessut Koli

eräjormakka

Eki Lintunen harmittelee päivän Karjalaisessa, ettei nostalgiahenkeä löytynyt kävijöissä.Määrä jäi alle 6000 henkilön. No me käytiin. Neljähenkeä ja auto parkkiin. Hinta 53 euroa! Mitä siellä sitten oli? Karkkikauppiaita,säilykemyyjiä ja tosi kiva hiekkaranta. Mielestäni on todella mahtavaa, että järjestäjä vaihtuu. Jospa kerrankin tulisi jotain uutta. Näitä kojumyyjiä näkee ihan ilmaiseksi Joensuun torilla.

3

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • upea.Isohiekka

      Kävitte Isohiekassa, jossa oli Kolin erämessut. Joissakin lähteissä erämessut on mainittu pidetyn Merilänrannassa. Mainitsemasi hiekkarannan alueen nimi on Isohiekka.

      • Elämässä-on-muutakin

        Mitä sinä höpiset?
        No höpise mitä höpisetkin. Mekin käytiin Kolilla, mutta ei siellä erämessuilla. Se on kaluttu luu, ollut sitä jo kauan sitten. Tulipahan samalla todettua, että niin on Kolikin.
        Nyt on luvassa uusi paikka, uusi järjestäjä ja ehkä uutta meininkiäkin. Sitten ne eivät enää liene Kolin Erämessut, koska paikka on Juuan Nunnanlahdessa. mutta silti jätän käymättä.


    • aerppekka

      Kolin erämessut on tullut tiensä päähän tulin erämessuille kauniiseen Kolin Merilänrantaa viimeistä kertaa joka olisi sopivin ja aidoin paikka oleskella nuotiokahvia nauttien Merilänrannassa Juuan Nunnanlahteen en lähde erämessuille enää on varma päätös. koiranäytökset oli kiinnostavia katsella ja risteily kantosiipi aluksella. erähenkisiä tuotteita näkee kauppaliikkeissä ja netissä tuskin tarvitaan järjestää erämessuja edes Juuan Nuunanlahdessa kävijämäärät ovat laskeneet vuosi vuodelta.Joensuun karjalan messut lakkautettiin kun kävijämäärät laskivat. nuorempia ei kiinnosta vanhoja kiinnosta kun eivät osaa nettiä käyttää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      41
      7034
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3958
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      46
      3367
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2959
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2736
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2196
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2163
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2117
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2068
    Aihe