sumalaiset on isakarin sukukuntaaaa romanit on efraimilaisia miten tässä edetään tässä asiassa ku isrelin maaauleet ulottuu punainesta merestä eufrat virryaan tää johtuu enlanista ku rabien pelosta antoivat vai kaistaleen istraelille koko itäiset naapurit häipukööt kok jordaniakaan teko valtio
olette israelista
6
781
Vastaukset
- siionin_stupido
Aatami ja Eeva, nuo tuhannen pöljäkkeet eivät näköjään kelpaa juutalaisille esi-isiksi tai -äideiksi.
Myöskään Nooa (historian huonoin kippari) ja hänen muijansa sionistit hylkäävät armotta, vaikka he olivat ainoatsuvunjatkokykyiset ihmiset maapallon, vai pitääkö sanoa sionistien kyseessä ollessa MAA PLÄTYN päällä?
Jumala loi teidät juutalaiset ja sionistit valituksi kansakseen, mutta luomistyö oli tuolloin vasta harjoitteluvaiheessa, eikä jälki ollut kummoistakaan. Jumala keskittyi liiaksi muovailemaan isoa nenää valitulle kansalleen ja esimerkiksi aivojen luomiseen ei jäänyt mainittavasti massaa. Siksi Jumala kaapaisikin kamelinläjästä luomisensa viimeistelemiseen tarvitsemansa.
Myöhemmin luominen alkoi sujua sitten tasapainoisemmin ja tulos oli laadukkaampaa. - yksipelastaja
Kaikista kielistä heimoista sukunnista se joka uskoo Jumalan Poikaan Jeesukseen pelastuu .
- Ateisti-Atte
Suomalaisten perintömaata kesämökkipalstaksi kannattaa siis käydä peräämässä Jizreelin laaksosta Taaborvuoren ja Gilboanvuoren välimaastosta:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/12_Tribes_of_Israel_Map.svg
No, sitten palautus todellisuuteen:
"Pohjoismainen israelismi"
"Anglo-israelismin pohjalta on syntynyt myös muun muassa pohjoismainen israelismi. Siinä suomalaisten väitetään polveutuvan Isaskarin heimosta muun muassa sanojen Isaskar ja isä samankaltaisuuden vuoksi. Tätä teoriaa tuki 1700-luvulla erityisesti suomalainen teologi-professori Daniel Juslenius .DNA-tutkimus ei kuitenkaan ole löytänyt suomalaisilta eikä muiltakaan Länsi-Euroopan kansoilta paljonkaan yhteistä nykyjuutalaisten kanssa."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Israelin_kadonneet_heimot - suomalaisetkristittyjä
Älkää ny. Kristus on kaikkien pelastaja joka sukukunnasta kun uskoo. Suomalaiset on niin ryöstettyä raiskattua porukkaa itämaisten puolesta ettei tiedä kuka kukin on. Juutalaisilla on äpäriä kaikissa maissa kuten muslimeillakin . Risti pelastaa syntisen eläinuhrit ei auta. Suomalaiset on lähinnä euroopasta italiasta ruotsista espanjasta latinoista jokunen skottikin . Meidän kielessä on latinan kirjaimet . Mutta meillä tunnustetaan Jeesus mitä taas onnettomat ei tee. Venäläiset on ryöstellyt täällä juutalaisetkin varastaa vaikka mooses kieltää. Muslimit varastelee myös muuvenälöiset syö ilmaista ruokaa. Jos Jeesus ei olis sovittanut syntejämme olisi helvetti täynnä. Mutta suomalaisista suurin osa on taivaassa kiitos Jeesukselle. Ihan Sama syötkö mitä kamelia kun se ulostuu. Pahat teot Ne vie helvettiin. Gehennaan haadekseen. Se musta kivi...babylon.
- sorryvaan
Me ollaan Jeeesuksen sukua .
- Jeesuksen-veren-voimasta
Ja olemme syntyneet uudesti ylhäältä Golgatan ristin juurella.
Jumalan Poika, Jeesus Kristus on meidän veriylkä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998