TUIn valmismatka Norwegianin reittilennolla

Agiamarinaanelokuussa

Oletteko olleet tänä vuonna Kreetalla TUI:n valmismatkalla, joka lennetän Norwegianin reittilennolla? Miten lentolippu on toimitettu ja onko koneeseen saanut varattua paikat? En ole löytänyt lentolippua mistään, TUI:n Minun lomani osiosta sitä ei saa, pitää kirjautua CheckMyTrip:iin, mutta sielläkään ei ole lentolippua eikä voi tehdä paikkavarausta. Norwegianin sivuille kirjautuminen ei onnistu, ei löydä varausnumerolla mitään. TUI:n chatista sanottiin, että 1,5 vko ennen lomaa lentolippu tulee s-postiin. Aika myöhään... ja paikkavaraus jää varmaan tekemättä, ellei sitten lähempänä lomaa onnistu. Sekava homma minusta kaiken kaikkiaan eikä missään oikein ole ohjeita tämän tyyppiseen valmismatkaan.

2

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kroatianreissaaja

      Heippa,

      Keväällä käytiin TUI:n matkalla, oli Norwegianin reittilento, vaikkakin ei Kreetalle vaan Kroatiaan. Reittilennollehan varsinaisia lentolippuja ei tarvita, vaan riittää että otat mukaan passit ja sitten TUIn matkalippu, jonka tulostimme Minun Lomani-sivulta muistaakseni muutama viikko ennen reissuun lähtöä.

      Mekin huomasimme, ettei Norwegianin nettisivu tunnista TUI:n varausnumeroa. Olimme TUIhin yhteydessä ja heiltä kerrottiin, että lentoyhtiön sivulle pääsee kirjautumaan lentoyhtiön varaustunnuksella, joka ilmestyi Minun Lomani-sivulle n. 1 kk ennen reissuun lähtöä.

      Toiv näistä oli jotain hyötyä. Meillä oli ainakin oikein mukava reissu :)

      • Agiamarinaanelokuussa

        Kiitos vastauksesta. Lentolipuissa oli tuo sama 25 pv kuin matkalipussakin, että löytyi lentoyhtiön sivuilta. Vaikka liput olisi tulleetkin sähköpostiin vähän ennen lomaa, niin minusta on kiva jo ajoissa tsekata kaikki tarvittavat asiakirjat ym kuntoon. Se on osa matkan odotusta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      68
      2550
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      59
      2492
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1732
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      21
      1512
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1450
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1400
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1312
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1183
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1127
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      25
      1056
    Aihe