Millaisen kumppanin ansaitset???

13667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Suloinen siulunkumppani.

Äänestä
  • "Kaipaat parisuhteelta symbioosia. Olet onnellisimmillasi suhteessa, jossa kumppanisi ja sinun elämät kietoutuvat toisiinsa niin, ettette kohta muista, kumpi alun perin piti vihreästä teestä ja kumman suosikkikirjailija oli Erlend Loe. Tapasi seurustella on hyvin henkinen ja herkkä. Tuskin ystävystyisit henkilöön, jonka arvot olisivat kaukana omistasi. Saati rakastuisit sellaiseen! Rakastuneena haluat kokea suurta ykseyttä kumppanisi kanssa. Puhumaton ja pussaamaton tyyppi ei sovi sinun rakastajaksesi. Saattaa olla, että voisit elää nautittavaa suhdetta vastakohtasi kanssa, mutta huomaat aina kaipaavasi jotain Suurempaa."

    mä myös

    Äänestä

  • Olet jalat maassa -tyyppi, joka ei häpeä tunnustaa toivovansa ihan tavallisen onnellista parisuhdetta ja mukavaa arkea. Kaipaat parisuhteelta ennen muuta turvaverkkoa elämän myrskyjä varten. Kotisatama kuvaa hyvin mielikuvaasi onnellisesta kodista ja suhteesta. Et halua olla rakkaudessa oman onnesi seppä, vaan toivot, että voisit yhdessä kumppanin kanssa synnyttää yhteisen onnen. Et pidä liian voimakastahtoisesta kumppanista, muttet kaipaa mitään vikisijääkään nurkkiisi. Olet luonteeltasi useimmiten perin säyseä, ja samanlaista tasaista luonteenlaatua toivot elämänkumppaniltasikin. Särmää saa toki olla, pois sinusta turha ympäripyöreys. Ansaitset kumppanin, joka jakaa toiveesi elämän suhteen, mutta osaa myös säilyttää oman itsensä erityispiirteet

    Äänestä

Koitapa arvata?

Äänestä
  • Tasavertainen toveri.

    Äänestä

  • Aika hyvin arvattu. Stalkkaat siis puhelintani.

    Äänestä

  • Heh, ei ole tapana stalkata ketään. Ihme hörhöjä täällä:D

    Äänestä

Tasavertainen toveri

Olet jalat maassa -tyyppi, joka ei häpeä tunnustaa toivovansa ihan tavallisen onnellista parisuhdetta ja mukavaa arkea. Kaipaat parisuhteelta ennen muuta turvaverkkoa elämän myrskyjä varten. Kotisatama kuvaa hyvin mielikuvaasi onnellisesta kodista ja suhteesta. Et halua olla rakkaudessa oman onnesi seppä, vaan toivot, että voisit yhdessä kumppanin kanssa synnyttää yhteisen onnen. Et pidä liian voimakastahtoisesta kumppanista, muttet kaipaa mitään vikisijääkään nurkkiisi. Olet luonteeltasi useimmiten perin säyseä, ja samanlaista tasaista luonteenlaatua toivot elämänkumppaniltasikin. Särmää saa toki olla, pois sinusta turha ympäripyöreys. Ansaitset kumppanin, joka jakaa toiveesi elämän suhteen, mutta osaa myös säilyttää oman itsensä erityispiirteet.

Äänestä
  • :) Sattumaako?

    Äänestä

Tasavertainen toveri. No jaa.

Äänestä

Tasavertainen toveri. Ei nyt täysin kyllä osu tuo kuvaus

Äänestä

Millaisen ansaitsemalla vai millaisen haluan.

Äänestä

Sielunkumppani

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tvaaditte kirjoitti:

https://anna.fi/testit-ja-kyselyt/testit/testaa-millaisen-kumppanin-ansaitset

mitämitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu