Mistäköhän mahtaa johtua että kissa ei mene enää raapimapuuhun?Kissa on 11v tyttökissa ja pirteä muuten juoksentelee ja leikkii mutta jos vaikka asettaa kissan puuhun niin se tulee pois siitä.Johtuisko siitä että olimme pohjoisessa reissussa yli 2viikkoa?
Vastaukset 3
- Käyttäisinlekurissa
Käyttäisin kissaa eläinlääkärin tarkastuksessa. Sillä voi olla kipuja esim. selässä tai nivelissä, jolloin kiipeily on niin epämukavaa, että se sen takia ei sinne enää halua. Jos se normaalisti on kiipeilypuuta käyttänyt, niin tuskinpa se yhtäkkiä sitä alkaa boikotoimaan vain sen takia, että olette reissussa olleet. Jos sillä on vaikka nivelreumaa, niin hyvällä hoidolla tilanne pysyy kuitenkin hallinnassa, mutta hoidotta saattaa pahentua nopeastikin. Olisin siis ehdottomasti sitä mieltä, että kisun olisi hyvä päästä terveystarkastukseen.
- cfhs
Enpä oikein usko kun se hyppää narun perässä ketterästi sohvalle ja tv tasolle.
- annasittenolla
Sitähän se ei katso. Kipuja voi tulla hyvinkin tarkasta toiminnasta. Jos kuitenkin itse tiedät parhaiten, niin turhaanpa neuvoja kyselet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30556- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494