Millään tavalla rakastuneen ihmisen tekoihin.
Kieroilu ei kuulu
Siitätunnistaarakkauden
21487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei niin. Tästä syystä tiedän ettei se juttu ollut rakkautta nähnytkään. Sääli sinänsä, ja lähinnä sitä miestä. Hän on ilmeisen kyvytön.
Niin tai joku sairaus
Ei ollut kyvytön .Oli hyvä.
Sääliksi käy miestä, jos on kieron naisen saanut :(
Eihän kai tämä mies itse kieroile eikä valehtele?
Ei tietenkään miehet kieroile tai valehtele.
Ei tietenkään. Nainenhan se.
Voin naisena sanoa, että en kieroile saati valehtele. Rakkaus rakasta ihmistä kohtaan ei ole sellaista. Se on avoimesti rehellisesti itsensä olemista jopa sen kustannuksella, että haavoitut ja satutat sisimpäsi. Ainakin hetkeksi. Muitahan en voi rehtiin menoon pakottaa. Jokainen elää omantuntonsa mukaan ihan itse.
Rakkaus hyäksyy ja kunnioittaa toista sellaisena kuin on.
Voinkin tämänmyötä todeta, että olen aidosti rakastunut. Ja poistun palstalta.
Toivottavasti kiero mies löytää yhtä paskan kieroilijanaisen, niin voivat sitten kunnioittaa ja ihailla toisiaan kun on niin hyvä luonne.
Olet paskoja ihmisiä kaikki ville kiviluoma on tyhmä ja sami ja Johanna on kuristanut minua
Rakkauden ja ihmissihteiden perusta ovat luottamus ja rehellisyys.
Entäjos se toinen rakentaa mielikuvansa vain toisten puheista ja omista päätelmistään? Ei vaivaudu selvittämään totuutta. "Kaikki toisetkin ovat olleet kieroja, sinäkin olet"-asenne.
Jotkut rakastuneet kieroilee, jotkut ei. Epävarmuus ja hylätyksi tulemisen pelko saavat kieroilemaan oman edun nimissä. Pelaamaan suhteessa.
Rakastuminen ei ole rakkautta.
Rakkaus tulee suhteessa vasta myöhemmin. Rakkauteen ei kuulu kieroileminen.
Puhtaasti ja terveesti rakastuneet ei kieroile, vain huonosti itsetuntoiset ja kostonhaluiset ihmiset tekee niin. Huonon itsetunnon omaava on epävarma ja pelkää suunnattomasti hylätyksi tulemista, mutta hän ei ole pelaajatyyppi, vaan ennemminkin vetäytyy suhteesta. Huonon itsetunnon ja narskun luonteen omaava pelaa suhteillaan ja ihmisillä. Ihmiset ovat hänelle tavallaan oman itsetunnon jatkeita, joita hyödyntämällä hän pyrkii pitämään itsensä pinnalla ja hengissä.
Ville Kiviluoma on varastanut minun autoni parkkipaikka tänään se kaahailu siellä ulvilassa kunnossa
Ei niin kuulukkaan
Jos on aito sydän
Tunteita ei voi pitee piilossa
Ei se silti tarkoita että ei olisi myös jonniinlaista vihan tunnetta mutta miusta se kuuluupi elämiän
Mutta sekin tunne meniä joissakin päivissä ohi
Ei kuulukkaan. Kieroilijalle usein elämä tuo takaisin sen mitä toisille antaa. Onneksi!
Joskus "valkoiset"kieroilut sallitaan, Elämän suola ja jano tarvitsee joskus epätavallisia toimia avukseen.https://youtu.be/dyscXqWtIRo
Stalkkerin päivän mietelause.
Niin minäkin ajattelin.
Hän oli toista mieltä.
Ja jos kieroilua esiintyy ei ole kyse rakastuneesta ihmisestä.
Silloin ovat ulkona ateistit ja vapaat ajattelijat.