Onko oulussa mitään koirien koulutuspaikkoja missä koulutettas aikuista koiraa ohitustilanteissa toisia koiria ja ihmisiä kohtaan? Mun 3v uros koira alkanut hyökkäileen ihmisiä kohti, se ei tee sitä ilmeisesti puremis mielessä, tai ainakin jotkut random ihmiset on sitä uskaltanut ulkona silittää sekä oon päästänu joideki koirien luokse sen ja nätisti osaa olla. Mutta en pysty hallitsemaan koiraa tilanteessa jossa se hyökkää varoittamatta vastaan tulevan ihmisen "kimppuun". Toki mulla voimaa on vetää koira maahan ennen kuin se koskaan on keneenkään koskenut, mutta sitä juuri pelkäänki että entä jos se kuitenkin hyökkää... joten tämmöseen tilanteeseen tarvis koirankouluttajaa. Olis kiva jos voisitte tietäjät linkata yhteystietoja ja hintoja mitä semmoset kurssit vois maksaa!
Oulun koulutuskurssit koirille?
1
335
Vastaukset
- löytyy
http://koiraamo.nettisivu.org/kurssit/ohituskurssi/
http://www.rallyhaukut.net/tottelevaisuus-arkitaidot/
Tuossa on 2, olen käynyt rallyhaukkujen kursseilla aiemmin ja voin lämpimästi suositella heitä :)
Onko koirallasi mahdollisesti paimennusviettiä? Se monesti selittää ei aggressiiviset innostuneet "hyökkimiset", Myös youtubesta löytyy paljon videoita paimenvietin ja muun hihnakäytöksen ymmärtämiseen, mutta kurssia suosittelen niin pääsette harjoittelemaan kontrolloidusti :) Onpa mukava että haluat puuttua käytökseen, oulusta löytyy niin paljon rähjääviä koiria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1505158Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv832742Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?871742Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91206- 49976
- 66902
- 21893
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122883Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23848