Olen noin 15 vuotias tyttö ja minulla on "ongelma" olen huomannut että minua toijotetaan esim kadulla kun kävelen. Ihan tuntemattomat yleensä nuoret miehet ja yleensä ulkomaalaiset toijottavat minua suoraan silmiin en tiedä miksi.. tuijotan takaisin vähän aikaa. En tiedä mikä minussa on niin ihmeellistä.. olen huolissani että näytän oudolta tai vastaavaa en ole minkään mallin näköinen kumminkaan...
Miksi minua tuijotetaan?
7
463
Vastaukset
- tehthetheh
Huivi päähän ja käsivarret piiloon ja pitkä hame.Muullainen pukeutuminen viestitetään katseella ei toivotuksi vaikka hymyillään ja kohdatessa katse maahan.
- mies_vastaantulija
olet varmasti poikkeuksellisen kaunis ja viehättävä vaikket itse sitä pysty vielä käsittämään. Et nimittäin tunne meidän miesten mieliä, eivät sitä tunne aikuiset naisetkaan. Miehiä viehättävät monet erityiset seikat ja ilmeisesti sinulla niitä on. Ei kun reippaasti eteenpäin kohti aikuista elämää.
- potyäå
pitäkö sheivata viikset
- On-tyttäreni
Työkaverini sanoivat että ei saa katsoa vastaantulijoita silmiin. Jos on huumeveikkoja tai muita häiriintyneitä niin provosoituvat johonkin äkkitekoon. Aikaisemmin aina katsoin, mutta nyt katson vain eteenpäin. Jalkoihin en osaa katsoa, kun haluan kävellä ryhdikkäänä.
Tiedän naisen, jolle ihmiset hymyilevät. Uskon että hänessä on juuri tuota jotakin, josta mies_vastaantulija puhuu. Tämä nainen ei ole kaunotar, mutta omalla tavallaan varsin viehättävä ja hänestä loistaa ilo ja itsensä hyväksyminen - hymyilemättä. - SinäOletKaunis
Sanon suoraan todennäköisimmän syyn: Olet kaunis ja kivaa katseltavaa. Ei tarvitse olla malli ollakseen kaunis. Itse asiassa tavallinen nainen on usein kauniimpi kuin ne kukkakepit.
- Bror-Erik1974odin
Nim. Hämmästynyt nuori eli suomalainen karvaperse miesrasisti joka tuntee viehtymystä esiintyä `noin 15 vuotiaana tyttönä` täällä on kyllä epäilyttävää sorttia ja tunnettu muutenkin
väljäpäisistä vedätyksistään. -Eiks jeh; -noin 15 v tyttö? - oootkovähäntyhmä
Olet tyttö liian laosellinen . Etkö saa opastusta n0vanhemmiltasi miten vältät vaikeuksia? Älä me paikkoihin joissa on karvakäsiä ja naamoja. Äläkä katsele heitä kiinnostuneena koska he käyvät kiini ja ikävästi käy. Älä ole hölmö. He näkevät vain sinut helppona lapsi saaliina.
Älä pilaa elämääsi pelehtimällä vähäälyisten raakalaisten kanssa,heillä ei ole sivistystä eikä arvoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196