Jokioisten museorautatie

Onko tuo käymisen arvoinen paikka ja mistä saisi hyviä kuvia junasta? Jos joku paikallinen osaisi kertoa kivan kuvauspaikan. Jos siellä Forssassa samalla pistäytyy niin missä kannattaisi käydä.

3

272

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • justdoit1

      Kyllä kannattaa. Forssassa tori, Ankkalammin puisto, Kehräämön alue, Forssan museo, jokilaiva Jannu ym.

    • justdoit1

      Niin kuvauspaikoista en tiedä, mutta Minkiön asemanseutu varmaan hyvä kuvaamiseen.

    • kannattaaKäydä

      Kannattaa ehdottomasti poiketa. Jätä auto Jokioisten asemalle ja ota vaikka meno paluu Minkiöön. Ehdit ottaa hyvin kuvia saapuvasta junasta Jokioisten asemalla. Matkalla sitten sisäkuvia. Minkiössä pois junasta ja lisää kuvia Humppilaan lähtevästä.

      Sitten on aikaa vaikka hörpätä kahvit ja kierrellä muutenkin Minkiön asemalla. Juna tulee jossain vaiheessa takaisin Humppilasta, jolloin saa taas kuvia. Hyppäät kyytiin ja pääset takaisin lähtöpisteeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe