Olen harkinnut ostaa suuren järven rannalta tontin, Tontilla on poikkeuslupa rakennukselle, mutta se sijoittuisi tien toiselle puolelle ( tie menee välistä ).
Paikka on rauhallista maaseutua ja kalaisa iso järvi.
Rantaan ei ole toistaiseksi lupaa rakentaa mitään ja rannassa on kaislikkoa joka hieman pilaa maisemaa, eli niittohommiin pitäisi myös alkaa.
Mitä tällaisesta tontista kannattaisi maksaa? ajattelin pistää saunan pyörien päälle, jonka voi kuljettaa tarvittaessa muuallekin/asuntovaunun, sekä niittää kaislikkoa ja pistää ehkä pitkospuut rannasta suoraan järveen,.
Ihan unelmapaikka kyllä muuten, saunomiseen, uimiseen, veneilyyn jne.
Minulle annettiin tarjous 11000e. Onko ihan liikaa?
Kiitos vastauksista.
Rantatontin arvosta kysymys
Tonttiaetsimässä
0
104
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487