Ei ymmärretä , että suomalaiset ovat hukkumassa syntiin.
Suomessa estetään lähetystyötä
20
308
Vastaukset
- 222345
Onko saksalaisjohtoinen moderointikoulu asialla, joka haluaa lopettaa elävän uskon??
Missä?
Ettehän te edes tunne lähetystyötä?TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:
Kyllä me lähetystyötä tehdään sekä kotimaassa että ulkomailla.
Missä estetään ja mainitse yksi ihminen joka on palkattuna paikalla, kuten Kristillisissä seurakunnissa.
TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:
Kyllä me lähetystyötä tehdään sekä kotimaassa että ulkomailla.
Muuten jäi pois.
Mainitse yksi paikka Suomesta, jossa SRK tekee lähetystyötä ja aika myös.
Katulähetystyössä teitä ei näy?S24 estää seuralinkkien laiton, linja on muuttunut.
Eihän opetuslapsillekaan maksettu lähetystyöstä, kulut vain peitettiin.
SRK tekee lähetystyötä 19 maassa..Kesitas kirjoitti:
Muuten jäi pois.
Mainitse yksi paikka Suomesta, jossa SRK tekee lähetystyötä ja aika myös.
Katulähetystyössä teitä ei näy?Nytkin parhaillaan on iso lähetystapahtuma menosssa, Reisjärven Opistoseurat.
Ne kuuluvat radiossa ja netissä, sitä ei vain saa linkittää palstoille, ylläpito estää.TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:
Nytkin parhaillaan on iso lähetystapahtuma menosssa, Reisjärven Opistoseurat.
Ne kuuluvat radiossa ja netissä, sitä ei vain saa linkittää palstoille, ylläpito estää.Mikä lä lähetystapahtuma se on, jos pitää kokouksia vakiopaikassa.
Lähetystyötä tehdään sellaiseen maastoon, jotka eivät ole kuulleetkaan Jeesuksesta?
Tajuatko.
Toisaalta ei SRK;n mukana kuulekkaan.- ei_vl
Eihän siinä tarvi kuin laittaa selaimelle: opistoseurat.net/
TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:
S24 estää seuralinkkien laiton, linja on muuttunut.
Eihän opetuslapsillekaan maksettu lähetystyöstä, kulut vain peitettiin.
SRK tekee lähetystyötä 19 maassa..Kysyin, montako palakattua lähetyöntekijää on SRK;lla ja mitkä nimet?
Muuten, eihän Jeeus ole tuttu USA;ssa, eihän.- ei_vl
ei_vl kirjoitti:
Eihän siinä tarvi kuin laittaa selaimelle: opistoseurat.net/
ihme ja kumma, joutuu laittamaan eteen sen kolme tuplaveetä.
Kesitas kirjoitti:
Kysyin, montako palakattua lähetyöntekijää on SRK;lla ja mitkä nimet?
Muuten, eihän Jeeus ole tuttu USA;ssa, eihän.Eikö tule vasusta lähetystyöntekijöiden nimistä?
Puhutta paskaa koko ajan muka lähetystyöstä, ikäänkuin koko alhuuli uupuisi.
Moni seurakuntanne jäsen myös paheksuu sitä, ettei teillä ole lähetyötä, saarnaajat vain retkeilevät rahoillanne, sinne ne Sivi festari tuotot pannaan, leveään elämään Afrikassaja mustaa kainalossa.- satanon
Kesitas kirjoitti:
Eikö tule vasusta lähetystyöntekijöiden nimistä?
Puhutta paskaa koko ajan muka lähetystyöstä, ikäänkuin koko alhuuli uupuisi.
Moni seurakuntanne jäsen myös paheksuu sitä, ettei teillä ole lähetyötä, saarnaajat vain retkeilevät rahoillanne, sinne ne Sivi festari tuotot pannaan, leveään elämään Afrikassaja mustaa kainalossa.Umpipaha helluntairikollinen taas kaljoissaan katkerana.
Saksa on tuhon tiellä. Etelä-Saksassa on uusnationalistinen liike, joka on ateistinen.
Se äärioikeistoa ja on natsitaustainen. Se havittelee maailman valloitusta ja ulottaa lonkeronsa 17 maahan, Suomeenkin.Siinä havitellaan maailman saamista taloudellisesti pienen piirin hallintaan, sitä on USA:ssakin. Mun hyvä kaveri Claudia tutkii sitä siellä.
Suomessa tämä ääriliike on keskittynyt pääkaupunkiseudulle. Se saa rahoitusta, ( lahjuksia ) Saksasta. Sillä on sotilaallinen siipi, "Saksin armeija".
- Missä_maissa
Monet suomalaiset seurakunnat tekevät hyvin monipuolista lähetystyötä.
Missä maissa vanhoillislestadiolaisella herätysliikkeellä on lähetystyöntekijöitä?Lähetystyötä tehdään 19 maassa, niihin tehdään lähetysmatkoja.
Pidetään seuroja, joihin kaikki ovat tervetulleita.
- Keuruun
palstallakin oli lyhyt juttu siellä viikon kuluttua järjestettävistä Jämsän seuroista, mutta se oli hetikohta poistettu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492
