Pienkonebensiini perämoottori

Onko kokemusta pienkonebensiinin käytöstä 2-tahti perämoottorin kanssa? Meneekö sellaisenaan? Kestääkö vanhat 80- luvun koneet?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmasti menee suoraan ja kestää mutta mitä järkeä on maksaa bensasta moista ylihintaa?
98 E 5 seostettuna 2t öljyllä ajaa saman asian!

Äänestä

Ei siitä tarvitse maksaa ylihintaa, kun tankkaa suoraan mittarista. Neste myy 4t pienkonebensiiniä hiukan alle 2 euron litrahinnalla ja siitä voi tietenkin seostaa 2t-bensaa halutessaan.
Hintaero 98-oktaaniseen on siis vain muutamia kymmeniä senttejä ja bensa on säilyvyydeltään täysin ylivoimaista 98- ja varsinkin 95-bensaan verrattuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vire7hv kirjoitti:

Onko kokemusta pienkonebensiinin käytöstä 2-tahti perämoottorin kanssa? Meneekö sellaisenaan? Kestääkö vanhat 80- luvun koneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu