Kymijoen melontareitit

Amatöörimeloja

Hei.
Voisiko joku kertoa kokemuksia Kymijoen melontareiteista Inkeroinen-Pyhtää tai Inkeroinen-Kotka?
Pärjääkö aloittelevampi melojapari? Kuinka kauan kestää, jos leppoisasti meloo. Tarkoitus olisi lauantaina aamusta lähteä ja maanantaina pitäisi puoleltapäivin olla maalissa. Ehtiikö kahdessa vuorokaudessa rauhallisesti Inkeroinen-Pyhtää reitin vai pitääkö tyytyä Inkeroinen-Kotka reittiin?
Kuinka kauan teillä on kestänyt kys reittejä meloessa?

1

1345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulperi

      Moro! Inksasta meloo Pyhtäälle helposti tuossa ajassa, kunhan ei kaatuile montaa kertaa 😉 Inksa-Huruksela on selvää siivua, Ahvionkosket joutuu kantamaan jos ei ole koskimelontakokemusta ja -välineitä. Ahviosta kannattaa lähteä Karjasaaren ja Koivusaaren länsipuolella kulkevaan kapeaan ränniin, tasainen nopea virta ja mielenkiintoisempaa maisemaa kuin pääväylässä.
      Hirvivuolteen säännöstelypadon lähestyminen ehdottomasti oikeaa eli pohjoisrantaa seuraten, patoaukkoon joutuminen on hengenvaarallista! Hirvikosken joutuu kantamaan. Loppumatkasta Tammijärvi voi olla tuulisella kelillä hidas ylitettävä ja Loosarinkosken voimalla pääsee nostohommiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8666
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3021
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      16
      1413
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1038
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      68
      1017
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      975
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      62
      940
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      923
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      880
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      864
    Aihe