Puhelimeni (Huawei) päätti yht'äkkiä, että kotipaikkani on Tampere, eli näytöllä on Tampereen kellonaika ja säätietoja sen lisäksi, että samat tiedot ovat näkyvissä kulloisenkin oleskelupaikkakunnan osalta. Tampere on ihan ok paikka, mutta ei kuitenkaan kotipaikkani eikä varmaan koskaan tule olemaankaan.
Onko tuon väärän paikan laittanut puhelin vai operaattori (Moi) ja ennen kaikkea miten tuon saa vaihdettua oikeaksi? Itse en ole keksinyt puhelimestani mitää keinoa vaihtaa paikkakuntaa.
Puhelin päätti kotipaikakseni Tampereen
Moimies
2
183
Vastaukset
- äklösäöklfdöhä
Kellonaika Tampereella on ihan sama kuin kellonaika vaikkapa Ivalossa tai Joutsenossa.
- Josvainjotainapua
Kaikki puhelimet tekee joskus tuota,eli tieto lähde sama. Haet säätä,päivität ei satu kohdalle kuin rullaamalla mutta kyllä minä ainakin olen löytänyt lopulta muutakin kuin Helsingin. Ja useita puhelimia ja TomTom totuuden torvena rivissä. Voithan kysyä operaattorilta monesko olet asian kanssa jonossa. Kokeile ottaa päivitykset uusiksi,operaattori neuvoi,auttoi vieläpä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697107Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2613118SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521869Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11337Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31202Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51067- 1011013
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40962Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0941