No niin, nyt on sitten keksitty ikiliikkuja, meinaan yhtiö KOKO Lahti Oy. Yhtiöön keskitetään kaikki epämääräinen ja haiskahtava kuten mm. Lahti Region. Herkullisinta on, että hallituksenpuheenjohtajana toimii tunnettu "yrittäjä" Nakki J. Salonen. Huh, huh nyt pitäkää hatusta ja huivista kiinni. Meno ja luoottokorttiralli tulee olemaan tosi kovaa. Ainakin jos muistaa nakin puuhia Lahden Taloissa ja Salpauksessa.
KOKO Lahti Oy
Jyrkkäeinari
1120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jaahas. Kyllä keskittäminen on poikaa, kum ensin yhtiöittää joka torpan ja toiminnon ja sitten taas perustaa yhtiö mihin yhtiöiden omistuskeskitetään. Taitaa se omistajan ohjaus lotontua entistäkin etäänmälle veronmaksajista. Toki en osaa sanoa muutakaan vaihtoehtoa kuin keskittäämtoimintoja muutamaan yhtiöön, jos yhtiömalli on toiminnan kannalta järkevin vaihtoehto.
Se Salonen ohjaamassa kaikkien p...n näyttöjensä jäleen ns. houldinyhtiötä on kyllä politiikan mahalasku Lahden historiassa. En viitsi tähän kirjoittaa lähimmän 15 vuoden tapahtumista mistä on ESS kertonut, kun Salonen on ollut puuhamiehenä, puheenjohtajana tai ylipäätään mukana asiassa. Viimeisenä Salosen nakkikioskihässäkkä toripysäköinnin rakentamisen alkaessa.
ESS lehdessä oli jokunen päivä sitten Salosen kirjoitus, tai siis Salosen nimissä julkaistu. Kyse oli Juhani Melasen kirjoitukseen annetusta vastineesta. Salosen nimissä julkaistu kirjoitus oli niin kaukana puheena olevasta asiasta kun ikinä olla voi. Sen todennäköisesti laatinut kyseistä asiaa täysin tuntematon Lahden kaupungin tiedottaja. Niin olematon vastine oli roskayhtiöiden parkkiasiasta.