Yritän irtautua psykiatriasta, koska hoitava taho on lähinnä keskittynyt kiusaamaan minua ja täten huonontamaan vointiani. Lopetin lääkkeet vähän aikaa sitten, jotta pääsen eroon poliklinikan velvotteista ja vainosta. Olo on parempi kuin pitkään aikaan, elän raskasta vaihetta elämässä mutta olen onnistunut työntämään negatiiviset tunteet ja ahdistuksen syrjään. Elän omassa satupilvessä, olo on jopa vähän jumalallinen. Ainoa ongelma on se, että olisi kauhea hinku rampata kaiken maailman riennoissa ja sekoittaa päätä mutta aina näin tehdessäni olen joutunut ongelmiin, joten joudun sitomaan itseni kotiin - joskus jopa rauhoittavilla. En halua joutua ongelmiin tai poliklinikka saa lisää paukkuja toteuttaa kiusantekoa enkä pääse ikinä irti psykiatriasta.
Psykiatria häiritsee elämää
sateenkaarisarvi
3
397
Vastaukset
Etsi tasapaino
- Nadiamur
Säännöllinen päivärytmi
Kohtuudella kaikkea asenne.
Terveellinen ruokavalio. Ei liikaa kofeiinia ettei unet mene
Nukkumisen tarkkailu että tulee nukuttua tarpeeksi
Jonkun verran liikuntaa
Ei päihteitä
Hyviä ihmissuhteita mitkä ei vedä sinua päihteisiin yms
Omien arvojen tiedostaminen, ja niissä pysyminen. Osata sanoa eikin välillä.
Siinä keinoja pysyä poliklinikasta erossa - ahaavat
Eiköhän se Kupitta oo sullekin ihan jees paikka. Ota lääkkeesi ja tottele hoitsuja ja lekureita niin pärjäät joten kuten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897