Puoliskoa etsimässä

LoppuukoEtsintäIkinä

Mistä ihmeestä täällä Turun suunnalla löytyisi lämmintä naista vapaaseen kainalopaikkaan? Olisit luotettava ja rehellinen. Pitäisit luonnosta, eläimistä ja lapsista. Viihtyisit maalla. Tykkäisit romantiikasta. Ja joskus olisit villinä kaupungin vilinässä.

9

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TT17

      Minkä ikäinen olet/ etsit?

    • ensten

      Täst :>

    • yssi

      Hep! 4-kymppinen vailla kumppania...

    • Olen_etsinyt-en_löytänyt

      Mistä ihmeestä ylipäätään missään suunnalla löytyis naista samoilla kriteereillä?

    • Kaikki tuntuvat nykyisin päivystävän netissä. Mistään "perinteisemmästä" paikasta ei tunnu enää löytyvän seuraa.
      Netissäkin tapahtuu lopulta:
      joko
      1) Ekassa yhteydenotossa ei kerrota yhtään mitään, vaan ehdotetaan heti, äkkiä tapaamista, jolloin epäilet vastapuolen olevan aivan jotain muuta, kuin naisseuraa etsivä nainen
      tai
      2) Vaihdat pari viestiä, ja sitten, ihan tuosta vain viestiisi ei enää vastata

      Jotenkin on tullut selkainen olo, ettei kukaan oikeasti halua yhtään mitään :(

      • NäinhänSe

        Suosittelen ehdottoman 100% lämpimästi mahdollisimman pian tapaamista livenä kasvokkain. Syitä on lukuisia mm. tässä vain joitakin esimerkkejä:

        - tiedät, että asioit oikean ihmisen kanssa, etkä esim. botin, ostetun mainoksen yms. kanssa
        - tiedät, että asioit naisen kanssa etkä miehen
        - tiedät, että se toinen on edes sen verran tosissaan ja halukas tutustumaan sinuun, että viitsii ja uskaltaa vaivautua edes paikan päälle
        - kasvokkain tapaaminen kertoo miljardi asiaa enemmän kuin mitkään kuvat tai nettilauseet. Pätee sekä ulkoiseen olemukseen että käytökseen
        - livenä voitte tulla alkukankeuden jälkeen jopa hyvin juttuun, vaikka netissä ei luistaisikaan sana
        - et ehdi ihastua johonkin mielikuvituksessasi kehittelemääsi mielikuvitusolentoon, jota joko ei ole olemassa tai se toinen osapuoli ei vastaa kuvitelmiasi
        - et turhaan rankasti pety kun et ole ehtinyt vielä mitään kuvitelmia, toiveita ja odotuksia kehittelemään päässäsi
        - et turhaan tuhlaa aikaasi lähettämällä sadoittain tai tuhansittain tekstiviestejä ja puhumalla tuntitolkulla puhelimessa henkilön kanssa, joka sitten h-hetkellä ei olekaan valmis tai halukas tapaamaan sinua tai joka esiintyi ihan eri henkilönä kuin onkaan
        - turvallisuussyistä ei kannata liikoja laverrella itsestään, sijainnistaan, työpaikoistaan, lomistaan ym. netissä varsinkaan täysin tuntemattomalle. Kaikki mitä lavertelet nettiin on myös useamman tahon luettavissa ja ikävä kyllä, huonon tuurin sattuessa tietoja saatetaan käyttää vääriin, rikollisiin tarkoituksiin

        - kannattaa kuitenkin jotakin kertoa itsestään, jotain muutakin kuin sukupuoli ja että tykkää jäätelöstä
        - jos et kerro yhtään mitään itsestäsi niin vastapuolelle tulee vahva vaikutelma, että et ole kiinnostunut yhtään ja olet täysi feikki
        - ei kannata udella, että hei, oletko lomalla eikä kannata sellaisiin vastata
        - on hyvin epäkohteliasta ja hyvin epäilyttävää udella vastapuolelta kaikki mahdollinen, mutta jättää kertomasta itsestään lähes kaiken
        - jos ei anna itsestään yhtään mitään, ei voi saadakaan mitään
        - aina löytyy feikkejä esim. miehiä, joiden vapaa-ajan viettoon kuuluu kiusaaminen ja muiden narraaminen treffipalstoilla ja jotka saavat siitä itselleen jotain sairasta tyydytystä, kateellisia juoruajia, tiedusteluagentteja laidasta laitaan sekä eksiä, eksien eksiä, työnantajia, mustasukkaisen vainoharhaisia tuttavien puolisoja, varattuja, jotka esiintyvät sinkkuina, ”piireistä” tuttuja jne. jne.


      • Joitakin vuosia sitten olisin vielä allekirjoittanut tuon pikaisen tapaamisen, mutta sitten oli pari tapausta, jotka laittoivat muuttamaan suuntaa.
        Eka oli josmunmiesvoistullamukaan...sitten olikin wannabe-tai-uskallonkamäsittenkään. Eli molemmissa tapauksissa olisi muutama pikkasen laajempi viesti auttanut asiaa.

        Jotenkin tuli ikävä mieli, kun itse olin liikkeellä asenteella, että tutustutaan, jos kemiat kohtaavat. Vastapuoli olikin sitten: a) hakemassa kolmatta pyörää. b) pohtimassa omaa suuntautumistaan. Jotenkin ymmärrän a:n olleen miehensä talutusnuorassa, mutta b:n olisin odottanut jo 40 ikäisenä pystyneen päättämään edes haluaako kokeilla toisen naisen kanssa intiimiä hetkeä, eikä pohtimaan miten "tämä lesbokokemus tulee vaikuttamaan tulevaisuuteen". Uhhh...tuskin siitä seuraavana päivänä olisi lehdessä kerrottu.

        Sitten oli vielä, joku, joka melko pian paljastui mieheksi. Onneksi kirjoiteltiin anonyymisti pari kertaa. Ja onneksi en rynnännyt heti treffeille...huoh.


      • VälilläOnHyväPysähtyä

        Niinpä. Luulis, et ainakin tällaiset seikat kuin; minkä kaupungin läheisyydessä asuu ja millaisessa seurassa tietää itse viihtyvänsä sekä mitä tykkää puuhastella vapaa-ajalla kiinnostaa puolin ja toisin. Se tieto, paljonko valuuttaa on tilillä (ellei nyt sit ihan välttämättä elätettävää etsi) tai millaisessa kämpässä asuu on sivuseikka. Jonka jälkeen on mukava harkita jopa sitä tapaamista(kin).
        No joskus vaan tulee tunne ettei tapaamiseen ole tarvetta eikä se yhteydenpito kanna yhtikäs mihinkään. Mut myös ne 'ei niin hyvät uutiset' on kohteliasta ja mahdollista infota tyylillä. Tää some on aikas kiva ja pohjaton ympäristö. Pitäisi vaan edelleen muistaa ne himasta, koulusta opitut käytöstavat ja ainakin yrittää kunnioittaa lähimmäistä:)


    • BiCurious96

      Olisitko kiinnostunut lähteä kahville kanssani? Olen Bi.

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10569
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5080
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2281
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2088
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1071
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe