Kaurismieheen ihastunut Jousimiesnainen

Introvertti-N-

Vuoden tiirailuni jälkeen sattuman kautta (viattomissa merkeissä) vaihdoimme numeroita talvella. Laitoimme silloin tällöin viestejä, kunnes yks perjantai-ilta viestittelimme tosi paljon ja myönsi olevansa kiinnostunut (olemme kumpikin naimisissa).
Tämän jälkeen yhteydenpito ja näkeminenkin oli aktiivista, kunnes vaimonsa alkoi epäilemään jotain.
Kesän alussa kerroin kaurismiehelle, että olen avoimessa suhteessa ollut keväästä, jonka jälkeen asiat muuttui, hänestä tuli etäisempi ja selitin että en ole sellainen, joka harrastaa yhden illan juttuja ja et hän on ainoa sivusuhde ollut.
Viime perjantaina viihteellä kertoi, et teemme väärin ja heidän liitossa avoin suhde ei tulisi kyseeseen. Hän kuulemma jatkossa ei voi enää suutelua ja halailua pidemmälle mennä mun kanssani. Todella hyviä kavereita olemme silti. Kuitenkin kertoi rakastavansa mua. Juuri oli 2vkoa reissussa, jolloin oli näitä miettinyt.
Hämmennyin senkin takia, koska heti kun tiesi mun olevan viihteellä yksin, hän otti taksin reilun km päähän, et pääsis pian mun luo, koska halusi nähä. Yökerho meni tästä 30min. päästä kiinni!

En tiedä, mitä ajatella tästä ja miten suhtautua ja luotanko hänen päätökseensä, vai voiko pyörtää sanansa ja halutakin enemmän? Soutaako ja huopaako kaurismiehet paljon? Tunteista ja ajatuksista ainaki vaikea ottaa välillä selkoa. Sanoi, ettei vaihtamalla parane ja ennen vaimoaan seurusteli kuitenkin.
Millaisia ajatuksia teillä herää tästä?

0

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        89
        2523
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        67
        1465
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        84
        1403
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        13
        1208
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        81
        933
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        19
        910
      7. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        36
        800
      8. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        103
        799
      9. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        54
        783
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        706
      Aihe