Pauanteesta

Lapsenajoihastuintähän

Tietääkö kukaan, mitä Pauanteen entiselle kulttuuri/majoituskeskukselle kuuluu tätä nykyä? Onko edelleen Aulis Juneksen omistuksessa tai onko siihen suunnitteilla toimintaa? Sääli, jos niin kauniin käsityön helmen, mielettömän ympäristön ja upeiden rakennusten annetaan rapistua liitoksistaan. Siinäpä vasta hauska ja mielenkiintoinen matkailuvaltti, jos osattaisiin markkinoida kunnolla.

4

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarsseko

      Kyl Se on tuhoutunut jo. Aulis antanut kattojen vuotaa ja seinien lahota. Purkuryhmää vailla on ne rakennukset

    • tarssiko

      Aloittaja puhuu entisestä jostain ihme kulttuuri ja majoituskeskuksesta. Siis eihän se koskaan ollut mitään muuta ku keskenään riitelevien narsistien omakehukeskus. Vai onko ollut mukamas joku hetki milloin siellä olis oikeesti tehty jotain järkevää. Paikka on 30 v vasta, eli vanha ikäisekseen.

    • Puh-ki-on

      Ainaki festivaalilauantaina illalla Pauanteella oli porukkaa, pyykkinarut oli täynnä kuivumassa olevia vaatteita. Ilmeisesti jotain toimintaa kuitenkin?

    • tarssiko

      Eihän sinne ees tuu vettä,,, tai tulee katon lahoneiden paanujen välistä. Millä luulet siellä lakanoita pettävän. Aulis roudanu jostai kuolinpesän liinavaatteita kalliolle viruuntumaan vesisateeseen. Vittu eihän siinä laholinnassa ole edes lattioita enää, toki joku ituhippi koisaa huumepäissään vaikka kalliolla paljaalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      144
      6262
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      193
      3904
    3. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      481
      2761
    4. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      31
      2751
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2365
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      185
      2043
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      137
      1498
    8. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      58
      1324
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      37
      1294
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      89
      1074
    Aihe