Honor 8 Lepotila

Honor8

Kuinka saan Honor 8 puhelimen "Asetukset" valikosta "Näyttö" muutettua "Lepotila" asetuksen muuksi kuin siinä nyt olevan 15 s? "Lepotila" on himmeällä värillä, eikä ole "käytössä", joten sitä ei saa aktivoitua tai muutettua. On todella ärsyttävää lukea jotain kun koko ajan saa olla liikuttamassa näyttöä, paikallaan ollessa se pimenee 15 s jälkeen.

20

8962

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joku111114

      Laita virransäästötila pois päältä. Itelläni on sama puhelin ja löysin ohjeen netistä. Toimi ainakin mulla. Kannattaa testata jos et vielä vastausta ongelmaas oo löytäny 😊

      • Mi65ES

        Kiitos, tätä etsi minäkin.


      • Anonyymi

        Kiitos avusta :)


    • Mamma100

      Samaan kaipaan vastausta! Ei liity virransäästötilaan. Ei pääse säätämään missään tilassa. Tosiaan minullakin näyttö himmenee aivan liian nopeasti.
      Kukahan auttaisi?

      • Helpottunut

        Itsellä toimi tuo virransäästötilan pois ottaminen, (akun asetuksista) sen jälkeen ei ollut enää harmaana. Kannattaa käydä tarkistamassa että ei ole jäänyt / mennyt jostain syystä päälle se virransäästötila.


      • kunttu

        Joo mulla oli sama juttu, virransäästötila oli mennyt ja jäänyt päälle eilen. Täältä löytyi apu onneksi :)


      • Anonyymi
        kunttu kirjoitti:

        Joo mulla oli sama juttu, virransäästötila oli mennyt ja jäänyt päälle eilen. Täältä löytyi apu onneksi :)

        On todella pöhkösti suunniteltu nuo virransäästöasetukset kun ei voi pitää virransäästöasetusta päällä, mikäli haluaa ettei näyttö mene mustaksi 15:sta tai 30 sekunnissa. Virransäästöasetuksissa ("akku"-valikon alla) olisi hyvä olla olemassa joku nappi - olemassa olevien lisäksi - jonka kautta voisi valita, haluaako pitää nykyisen lepotilaan siirtymisen ajan voimassa. Ja jos eivät ohjelmoijat tai heidän pomonsa sitä salli ilkeyksissään, niin olisi hyvä mainita virransäästötilassa että valitsemalla virransäästötilan myös lepotilaan siirtyminen lyhenee 15 sekuntiin. Kun eivät sitä kerro niin pitää sitten jälkeenpäin tunnin taikka kaksi, etsiä syytä miten voi jälleen muuttaa aikakatkaisun aikaisempaan asetukseen. Säästähän se "virransäästö" virtaa vaikka ohjelmoijat (tai heidän pomonsa) eivät kiusaisi meitä hengiltä idiotismilla.

        Meinasin paiskata honorin (kunnian) seinään. Kiitos vinkistä! Pelastit päiväni... ja puhelimeni.


      • Helpottunut kirjoitti:

        Itsellä toimi tuo virransäästötilan pois ottaminen, (akun asetuksista) sen jälkeen ei ollut enää harmaana. Kannattaa käydä tarkistamassa että ei ole jäänyt / mennyt jostain syystä päälle se virransäästötila.

        Minullakin oli sama ongelma, mutta 30 sekuntia.

        Kiitoksia tiedosta.
        Nyt osaan.


    • Outoa1

      Mulla on ihan sama juttu. Mulla on kylläkin 8 lite. Ärsyttää kun yrittää piirtää mallista ja saa 30 sekunnin välein olla pinkoodia laittamassa :/

      • Helpotus8

        Hei. Nyt sain selville miten se hoituu. Mene asetuksiin ja napsauta kohdasta Akku. Sen jälkeen tosiaankin poistat vain Virransäästötilan käytöstä . Sitten menet näytön asetuksiin ja valitset haluamasi viiveen


    • Nökölini

      Minulla sama puhelin. Juuri äsken jouduin tilanteeseen odottaessani virallisempaa puhelua siihen liittyvine jutskiin. No rupesin värkkään ja sain kun sainkin muutettua sen 5 min....mutta en muista mitä kautta sen tein. Mutta onnistuu se siis muuttaa.

      • Nököli

        Hei. Nyt sain selville miten se hoituu. Mene asetuksiin ja napsauta kohdasta Akku. Sen jälkeen tosiaankin poistat vain Virransäästötilan käytöstä . Sitten menet näytön asetuksiin ja valitset haluamasi viiveen.


    • Paulapppp

      Toi virransäästötila oli syy. Ohje yllä toimi.

    • Matti00

      Saatana näitä rakkineita. 2 sonu xiperia vetelin tuusan nuuskaksi ja nyt tää honorkin vittuilee

    • 15sekkaa

      Mahtavaa. Kiitos neuvoista.

    • Anonyymi

      Mahtavaa, kivaa. Sain avun tästä keskustelusta. Isoo kiitoos.

    • Anonyymi

      Honor 10 ja kiitos ratkaisusta. Oli monen kuukauden ongelman ratkaisuun hyvä ja helppo ratkaisu ;)

    • Anonyymi

      Täältä löyty vastaus vihdoin Lepotila/Virransäästö,pimeni ruutu muutamassa sekunissa,eli akun asetuksista sai sen!!Kiitos sinulle joka tämän täällä neuvoit :)

    • Minullakin on sama ongelma, mutta 30 sekuntia.

    • Anonyymi

      KIITOS! Tämä oli asia, jota harmittelin. Hyvä kun luin kirjoituksia. Uusi känny meni rikki ja jouduin ottamaan taas tämän Honorin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1770
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      44
      1247
    3. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      46
      1239
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1000
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      172
      849
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      800
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      732
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      14
      702
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      646
    Aihe