https://www.seiska.fi/Uutiset/Isabel-Ljungdell-julkaisi-todella-harskin-alapaakuvan-tahan-kiteytyy-Netflix-Chill-termin
No nyt se lukee ihan oikeasti tossa, mitä kaikki ajattelevat...
Miksi ihmeessä noin nätti tyttö viitsii julkaista tollasia törkykuvia itsestään, eikä hän tajua, että se vaikuttaa ratkaisevasti siihen, mitä mieltä ihmiset hänestä ovat?
Erittäin vaikea ymmärtää miksi harrastaa moista, ei tolla ainakaan arvostusta ja kunnioitusta saa.
TODELLA HÄRSKI ALAPÄÄKUVA?
2
385
Vastaukset
- Sandracecilia
Ei yllätys, miss helsinki satoa siellä jyllää pahat voimat.
Miss helsinki pakotetaan luopumaan kruunusta kun on pahoinpitelyn UHRI.
Miss Helsinki kisan järjestäjä pahoinpitelee entisen miss helsingin ja ilmeisesti myös tämän entisen miehen!!!!!! Ja jatkaa edelleen.
Viime vuoden miss helsinki mitä ilmeisimmin maksettu voittaja, niin raju oikeusmurha oli se voitto. Kohu nousi ulkomaita myöten ja oli ennennäkemätön negatiivisuuden aalto tätä missikisaa kohtaan.
Herää kysymys? Kuka haluaa enää osallistua tai sponssata tätä tapahtumaa? Tapahtumat puhuvat puolestaan. - MISSIDOMARI
Miss Helsinki kisat ovat tässä olleet niin kaamean huonon julkisuuden valokeilassa, että varmaan kannattaisi panna pillit pussiin ja lopettaa kokonaan, tuskinpa on osallistujatunkua, sellaista on meno ollut.
En ole sitäpaitsi huomannut mistään, että kisaan osallistuminen olisi ollut jotenkin väylä mallikuvauksiin tms. Paljasteleviin tissikuviin sen sijaan kylläkin. Ihan muita töitä kaikki tekevät.
Kaikista kamalin oli sen yhden missin pahoinpitely kruunajaisiltana, niin karmeeta kuin olla voi, häntä kävi sääliksi ja myös viimevuotista voittajaa, joka joutui ilman omaa syytään aivan ennennäkemättömän julman keskustelun myrskynsilmään.
Keskustelu tosin johtui siitä, että jokainen näki, ettei siinä kaunein voittanut, vaan kyseessä oli epäreiluus muita osallistujia ( suomalaisia) kohtaan.
Joku taho halusi saada monikulttuurimissin, oikeudenmukaisuudesta viis.
Myös tämä toiminta lisäsi valtavasti haluttomuutta osallistua koko killpailuun, koska kaikki näkivät, ettei kauneudella tota kilpailua voita, siis miksipä osallistua moiseen?
Ei voi kuin ymmärtää, kun sponssaajat kaikkoaa, kukaan ei halua olla mukana tollaisessa, onneksi on vielä perinteiset Miss Suomi kisat, niitä odotellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi392912Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs282723100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es472383Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks201951Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo411926Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa571709- 391597
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä361486- 451403
- 261261