Jotain toivoa sentään on tämänkin maan imagolla. Itäauto Skoda ei ole yleisimpiä autoja, Volvokin edellä. Toyotaa eniten, on suosituin nykyäänkin.
http://www.is.fi/autot/art-2000005303783.html
Skoda ei yleisimpiä autoja Suomessa :D
10
160
Vastaukset
http://is.mediadelivery.io/img/628/721d41944fbd44a2af61452e0298982a.jpg
tuolaisia meillä on neljä, tosin eri rekkareilla ja paremmilla valoilla.- OleVahvaUskossasi
Niin, jos Skoda-kriittiset saavat kiellettyä Suomessa heti Skodan myynnin, on heillä "jotain toivoa sentään".
Skoda-kriitikko tuijottaa vain pää pensaassa Trafin "avointa dataa" Tojotan ja Volvon määristä, ellei IS uutisoi, mutta ei uskalla myöntää Skodan vääjäämätöntä voittokulkua, vuosi vuodelta osuutta kasvattaen.- öljyäkin.vievät
Skootalla ei ole mitään voittokulkua, skoota ja sen omistajat ovat pelkkiä häviäjiä. Taloudellisesti, mukavuudessa, arvostuksessa ja imagossa.
Skoota on aina VAIN skoda, ei mitään enempää, häpeällinen halpuutettu itälintta jota ei kukaan arvosta, vaan nauravat sille. - Päähoitaja
öljyäkin.vievät kirjoitti:
Skootalla ei ole mitään voittokulkua, skoota ja sen omistajat ovat pelkkiä häviäjiä. Taloudellisesti, mukavuudessa, arvostuksessa ja imagossa.
Skoota on aina VAIN skoda, ei mitään enempää, häpeällinen halpuutettu itälintta jota ei kukaan arvosta, vaan nauravat sille.Mikähän on diagnoosi sellaiselle mielenvikaiselle, joka ei halua myöntää tosiasioita vaan inttää omia pimeitä näkemyksiään?
- InternetinLieveilmiö
Päähoitaja kirjoitti:
Mikähän on diagnoosi sellaiselle mielenvikaiselle, joka ei halua myöntää tosiasioita vaan inttää omia pimeitä näkemyksiään?
Diagnoosi: netti-trolli. Ei väitä, eikä tarkoita mitään, kaikki rölöä, evvvvk. Haluaa reaktion, mutta ei reagoi mihinkään todelliseen itse.
- Aito.itäauto.skoda
öljyäkin.vievät kirjoitti:
Skootalla ei ole mitään voittokulkua, skoota ja sen omistajat ovat pelkkiä häviäjiä. Taloudellisesti, mukavuudessa, arvostuksessa ja imagossa.
Skoota on aina VAIN skoda, ei mitään enempää, häpeällinen halpuutettu itälintta jota ei kukaan arvosta, vaan nauravat sille.Skeidaa ei tosiaan kukaan arvosta. Naurunaihe, ja sen kyykyttäminen on nimetty Suomen kansallishuviksi. Ja itse hikikippana on nimetty Politrukin Hymyksi. Onhan se volgan, mossen ja muiden itäautojen sukua ja heimoa.
- HOLISTI74.91
heh :D niin aatelkaapa, suomessa on lähes tuplasti enemmän Toyotia tieliikenteessä kuin volokkarin rotteloita vaikka molempia myydään suht saman verran :D ei taida volokkarin rottelot oikein kestää ajamista :D taitaa volokkarit ruostua parissa vuodessa korjauskelvottomiksi :D NOOOOLOOOO :D
- ÄläEnääAattele
Että tuplasti. Joo, kovasti niitä Volkkareita on myyty, kun parissa vuodessa ruostuvat poistoon ja silti lähes 300 000 yksilöä.
- KeyNääs
Talous nousee, inferioristen hyödykkeiden kysyntä laskee. Menee aivan taloustieteen teorioiden mukaisesti
- AllerKiittää
Mutta inferioristen ajatusten esittäminen jatkuu ja kasvaa exponentiaalisesti. Menee aivan palstan ylläpidon toiveen mukaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m834439Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513180
- 412671
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222352- 232046
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151762Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715