Ajattelin jo tässä vaiheessa ilmoittaa, että takuulla olen justiinsa silloin Roomassa ilmaisissa puistotansseissa, kun sinne pääsee lentämällä jopa alle 25 €: lla. Tuontiviinat, kun laskee kuluihin mukaan, niin paluulento on pelkkää tienestiä. Moni pelkää lähteä alle 25 € puistotansseihin Roomaan, kun ei osaa sitä kieltäkään, mutta omien kokemusteni mukaan kielitaidottomuudesta on siellä vaan hyötyä, kun suopeat kaunottaret tekevät kilvan kaikkensa auttaakseen kielitaidotonta miestä Rooman puistotansseissa. Ja onhan ne maisematkin ja kelikin siellä vähän eri luokkaa, että varmasti viihtyy kuka vaan, joka tykkää ottaa esmes selfieitä tai grabbaa tansseissa. Oli siellä kerran yksi kielitaitoinen nainenkin, mutta ne italialaiset miehet vaan levittelivät kuumina käsiään ja väittivät, etteivät ymmärrä yhtään, mitä ihmettä hän oikein tarkoittaa, kun pyytää heitä pysymään loitommalla? En minä sitä ymmärtänyt, mutta paluulennolla tämä kielitaitoinen nainen kertoi, että näin se meni häneltä kielitaito Rooman puistotansseissa ihan hukkaan, että ei olisi pitänyt edes yrittää käyttää sitä, niin olisi päässyt helpommalla!
Tanssit 30 e laatutakuulla Tulossa
puistotanssitroomassa24e
5134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joopa joo, en vaihtaisi Suomen lavatansseja Rooman puistotansseihin. Kahdet tanssit saan käydä 30 €:lla ja ymmärrän vielä lisäksi mitä puhutaan enkä tarvitse matkustaa lentokoneella.
Tiesitkö, että puhmista tansseissa pidetään yhtenä suurimmista mokauksista, joihin tanssinharastaja ylipäätään voi syyllistyä. Kyllä Roomankin puistotansseissa voi ihan yhtä hyvin käydä vain tanssimassa, jos ei ota grabbaa samalla. Valintakysymyksiähän nämä ovat. Ja sitäpaitsi jos nainen tai mies puhuisi sinulle tansseissa et sinä kumminkaan ymmärtäisi, mitä hän todella haluaa, vaikka hän puhuisi suomeakin.
En puhu tanssinaikana, vastaan kyllä jos tämä toinen osapuoli jotain kysyy. Mitä mies haluaa sen ymmärrän kyllä. Kolmet viimeisimmät tanssit- yksi mies halusi viereeni "nukkumaan", toinen kysyi olenko sinkku ja olisiko minulla hänelle käyttöä ja kolmas olisi halunnut pikarakkauden. Ymmärrän siis täsmälleen mitä he puhuvat. Heille riittää hetken hurma ja kunhan vaan on joku. Siksi vaan tanssin niin kauan kun tulee se joka vie "jalat alta" enkä edes toiveajattele niin koska nämä on jo nähty. Saan nauttia tanssista eikä ole "joku" jaloissa pyörimässä😊.
Vihdoinkin nainen, joka ymmärtää, että mies ei halua, että keittiön pöydällä olevaa hylsysatsia tai sitä mutteriläjää, joka siinä hylsysatsin vieressä muistuttaa etäisesti ruohonleikkuria tai starttimoottoria siirretään yhtään!
Tämä ei nyt liity varsinaisesti tanssiin, mutta kommentoin tähän omakohtaisesti. Minua ei ärsytä todellakaan esim. nuo tavarat vaikka ne olisi keittiön pöydällä jos tiedän että korjaus projekti on kesken. Pidän kotini siistinä muuten, mutta kun minulla on ompelutyö johon odotan inspiraatiota niin kone saattaa olla pöydällä esim. 3 kk:tta ja kun aloitan niin vain se pöytä on kuin hävityksen kauhistus. Sitten taas siivoan sen sotkun. Toinen juttu on vielä se, että jos käy yö vieraita niin jokainen jättää tavaransa minne sattuu, ei ärsytä kun tiedän ettei ole pysyvää. Mikäli elämääni tulisi mies siis suuri rakkaus😍 niin uskoisin, että olisin valinnut niin ettei nuo "projektit" häiritse🤔. Koskaan en ole pyytänyt ketään siivoamaan jälkiään vaan jos ei ymmärrä tehdä sitä niin olen säästänyt itseäni ärtymykseltä ja tehnyt itse😊. Anteeksi että on aiheen vierestä, mutta jos se "jalat alta" vievä mies minut löytäisi niin melko satavarmasti tansseista❤.