Askel kohti psykoosia otettu

GraphicTable

Olipa loistavaa tänään huomata todellisuudentajuni lievää heikkenemistä. Sain yhtäkkiä käsityksen, että minun pitäisi löytää jokin "aarre" kodistani, ja että se todennäköisesti löytyisi saunasta. Kävin saunassa moneen kertaan etsimässä sitä, ja yritin löytää ympäristöstä vihjeitä siihen liittyen. Yritin myös kuulostella, josko kuulisin jonkinlaisia ohjeita, mutta valitettavasti niitä ei kuulunut.
Vähän ajan päästä tulin täysiin järkiini, ja vähän ihmettelin tuota käytöstä.
Parin päivän ajan myös jotkin kuulemani yksitoikkoiset äänet ovat myös kaikuneet päässäni, ihan kuin kuulisin ne hyvin hiljaisina.
Ai että, psykoooosi on yhä lähempänä, ja toivottavasti se myös puhkeaa mahdollisimman pian

5

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MasentunutMyös

      Mitä kuuluu nyt?

    • SkitsoHärö

      Älä toivo psykoosia, ja älä mene sitä kohti. Psykoosi voi olla todella tuskallinen tila, ja se saattaa jättää jälkensä ihmiseen.

    • Anonyymi

      Rullaportaat on miinoitettu

    • Anonyymi

      Jos ette tule Minun (olen Suomessa sosiaalisesti vammainen kun en hakkaa pirstaleiksi vastaantulijaa, ja hanki linnakakkua, netin suurimmat celebrityt nykyään, he jotka miinoittivat opettajainhuoneen, muistuttaa omasta koulusta kyllä)
      ...
      no vähän arvaan että teillä on kiire, mitäs tässä sitten tekis. Kato vois lukea vähän venäjää ja valloittaa maailmaa kommunistien kanssa. Puhuukohan länsi lisää kun eurooppa menettää maata "asperger Pudinille", miten kukaan uskaltaa nimetä kunkun assiksi. No sellainen joka ei asu siellä. Olipa kerran tribe. Kyhäsi mökkinsä häthätää rämmälepuista. Tuli sisään karhu. Juoksi karkuun hän, joka uskoi enemmän elämään kuin pellediagnoosiin. Pellediagnoosiuskova jäi odottamaan karhun tuomiota.

      Tässä on sen luokan paljastuksia, että "vois taas puhua omalle tribelle miten vaihdoin lääkkeen huumeisiin taas kerran".

      Täälläpäin kuultu toimiva käytäntö, pitää tribe kasassa. Huumeet ykkönen, lääkkeet karkkia. Huumeilla muisto elämästä, lääkkeillä muistinpoisto menneestä. 'huumeilla hyvä fiilis, lääkkeillä päästään mielenterveyskuntoutuspajaan hakemaan 6e tunti. Kiitos Varha kun alensit pal pal pal -- alien Varhassa: mei tueta näitä viinapäitä, nei saa meiltä mitään. Kuka h*lvv keksi tuon 6 - - iha varmaa toi satanic temppeli

    • Anonyymi

      Sinä etsit fyysistä aarretta, mutta todennäköisesti se oli siellä mutta et vielä osaa katsoa. Tuo oli kyllä hyvä, että antoi vinkin mistä löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      48
      8683
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      146
      5013
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      92
      4780
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3792
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      81
      3398
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      48
      3303
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2840
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      33
      2662
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      32
      2533
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe