Askel kohti psykoosia otettu

GraphicTable

Olipa loistavaa tänään huomata todellisuudentajuni lievää heikkenemistä. Sain yhtäkkiä käsityksen, että minun pitäisi löytää jokin "aarre" kodistani, ja että se todennäköisesti löytyisi saunasta. Kävin saunassa moneen kertaan etsimässä sitä, ja yritin löytää ympäristöstä vihjeitä siihen liittyen. Yritin myös kuulostella, josko kuulisin jonkinlaisia ohjeita, mutta valitettavasti niitä ei kuulunut.
Vähän ajan päästä tulin täysiin järkiini, ja vähän ihmettelin tuota käytöstä.
Parin päivän ajan myös jotkin kuulemani yksitoikkoiset äänet ovat myös kaikuneet päässäni, ihan kuin kuulisin ne hyvin hiljaisina.
Ai että, psykoooosi on yhä lähempänä, ja toivottavasti se myös puhkeaa mahdollisimman pian

5

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MasentunutMyös

      Mitä kuuluu nyt?

    • SkitsoHärö

      Älä toivo psykoosia, ja älä mene sitä kohti. Psykoosi voi olla todella tuskallinen tila, ja se saattaa jättää jälkensä ihmiseen.

    • Anonyymi

      Rullaportaat on miinoitettu

    • Anonyymi

      Jos ette tule Minun (olen Suomessa sosiaalisesti vammainen kun en hakkaa pirstaleiksi vastaantulijaa, ja hanki linnakakkua, netin suurimmat celebrityt nykyään, he jotka miinoittivat opettajainhuoneen, muistuttaa omasta koulusta kyllä)
      ...
      no vähän arvaan että teillä on kiire, mitäs tässä sitten tekis. Kato vois lukea vähän venäjää ja valloittaa maailmaa kommunistien kanssa. Puhuukohan länsi lisää kun eurooppa menettää maata "asperger Pudinille", miten kukaan uskaltaa nimetä kunkun assiksi. No sellainen joka ei asu siellä. Olipa kerran tribe. Kyhäsi mökkinsä häthätää rämmälepuista. Tuli sisään karhu. Juoksi karkuun hän, joka uskoi enemmän elämään kuin pellediagnoosiin. Pellediagnoosiuskova jäi odottamaan karhun tuomiota.

      Tässä on sen luokan paljastuksia, että "vois taas puhua omalle tribelle miten vaihdoin lääkkeen huumeisiin taas kerran".

      Täälläpäin kuultu toimiva käytäntö, pitää tribe kasassa. Huumeet ykkönen, lääkkeet karkkia. Huumeilla muisto elämästä, lääkkeillä muistinpoisto menneestä. 'huumeilla hyvä fiilis, lääkkeillä päästään mielenterveyskuntoutuspajaan hakemaan 6e tunti. Kiitos Varha kun alensit pal pal pal -- alien Varhassa: mei tueta näitä viinapäitä, nei saa meiltä mitään. Kuka h*lvv keksi tuon 6 - - iha varmaa toi satanic temppeli

    • Anonyymi

      Sinä etsit fyysistä aarretta, mutta todennäköisesti se oli siellä mutta et vielä osaa katsoa. Tuo oli kyllä hyvä, että antoi vinkin mistä löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe