tai saanut jostain kamelin. Se oli Egyptistä. Oli vaan vaikeuksia sen pitämisessä ja muussa. Kuitenkin aika tilaa vievä eläin. Mitä symboliikkaa tähän liittyy? Onko unitulkitsijoita?
Näin unta että olin hommannut
uuden.omistaja
17376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Unellesi on olemassa selkeä tulkinta. Kertomastasi unikokemuksesta puuttuu vain yksi olennainen tieto: Oliko kyseessä yksi- vai kaksikyttyräinen kameli?
Sitä en nyt muista, kiinnitinkö huomiota siihen ollenkaan. Ehkä ykskyttyräinen, kun se tais olla aika tasanen se selkäpuoli. Mitä tarkottaa?
Voi pahus. Muistatko nyt varmasti oikein? Elämäsi tulee olemaan yhtä raatamista etkä tule kylpemään rahassa. On vain jatkuvia kuluja ja menoja sekä palkkiosi ovat mitättömiä tehtyyn työhön nähden. Myös matkailut on matkailtu. Valitan.
Vaikee kuvitella tässä tilanteessa kun sijoitukset tuottaa ja muutenkin omaisuutta on. Lähen just matkalle.
No, ehkä unessasi on ollut kaksikyttyräinen kameli loppujen lopuksi. Mutta myönnän, että kun et ole unessasi kiinnittänyt huomiota kyttyriin, niin tekemäni unen tulkintakin tässä tapauksessa huteralla pohjalla. Itsekään en luottaisi tulkintaani ;)
Näin unta sinusta kerran. Sinulla oli monta peruukkia päällekkäin, imit munaasi ja hoit, että olet homo
Hei hinaaja, en oo susta kiinnostunu. Sul on piilevä homoseksuaalisuus kun tollasia unia näet.
kameli tarkottaa turvapaikanhakijoita kokonaisuudessaan, tai sitten sulla on suhde turvapaikanhakijaan. olen alkanut jo unissasi sopeutumaan siihen että suomi muuttuu pikkuhiljaa egyptiksi
Elämääsi tulee jotakin uutta ja erilaista kuin koskaan ennen (uusi ihminen, uusi työpaikka, jokin muu muutos elämässä). Tämä muutos tuo mukanaan haasteita.
Mä näin kerran unta missä mut oltiin hautaamassa elävältä pyramidiin. Makasin jossain tasolla(en arkussa) ja tuntemattomia ihmisiä oli ympärillä. Ne asetti jonku ihmeellisen sinisen kukan mun kämmenien väliin ja yritin huutaa paniikissa että oon elossa mutta en voinut puhua. Oli niin traumaattinen uni että piti kertoa jokaiselle tuntemalleni ihmiselle että jos nyt satun kuolemaan niin tarkistakaa monesti että olenhan varmasti kuollut. En osaa sanoa mitään tuosta aloittajan unesta.
unesi viittaa siihen, että olet pian lähdössä tallinnaan ja Latvian reissulle, hakemaan kaljaa, viinaa ja tupakkaa. Ilmeisesti camel on tupakkamerkki jota tuot.
Minun mielestäni se merkitsee sitä, että varastoit tunteitasi. Vesi liittyy tunteisiin ja kamelihan varastoi vettä suuret määrät. Se ettei kyttyröitä näkynyt, viestii sitä että et näytä ulospäin tunnepatoutumiasi ja elät siksi kuin kameli aavikolla.
Itse kuitenkin osaat tulkita omat unesi parhaiten!
Tai ehkä se on merkki siitä, että pitää ruveta varastoimaan vettä... koska täältä tuhansien järvien maasta loppuu varmaan vesi yllättäen!
Tai sitten Camel tupakkaa ei saa enää kaupasta:)
Oletko aloittaja nainen vai mies? Jälkimmäinen vastaa unen yksikyttyräistä kamelia ja loput muuta.
Olin entisessä elämässä Egyptissä. Ehkä joskus vaikka vielä avioidut kanssani ja tarvitsen paljon tilaaympärille sekä olen hiukan hankala:)
no sit se oli kameli egyptistä