Ajatteletko, että

luulet tietäväsi mitä minä tiedän sinusta, jota luulen etten tiedä, vaikka tiedänkin. Tiedän, että tiedät, etten tiedä. Oletko "tietämätön" siitä mitä tiedät? "Tiedätkö", vaikka et tiedä?
13323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Joku tuntuu omasta mielestään tuntevansa minut paremmin kun minä itse. Hämmennän kuitenkin itseäni päivittäin. Joitain asioita tietää, joitan tietoaukkoja täyttänyt mielikuvituksellaan. Vaikea päätellä kun en tiedä kuka tämä ihminen on ja mitä hän kuvittelee.
Tiedän myös sen että joku on kirjoitellut minuna täällä - samaa sakkia tuon ensimmäisen ns. tietäjän kanssa. En jaksaisi edes vaivata päätäni enää tällä asialla, identiteetillä leikkiminen kuitenkin jatkuu... sit vielä haukutaan narsistiksi. Olisi kiva nähdä ne "kuvatodisteet" että olen joku kiimainen pimu täällä palstalla. Semmosta ainakin ymmärsin... en tietty kaikkea ymmärrä ja senkin syytöksen ymmärsin väärin.
Chhhe.... Blublublu...

Äänestä
  • siis senkin syytöksen varmaan* ymmärsin väärin. jos joku nyt voisi ojentaa auttavan käden tähän liittyen jos se leikkiminen ei lopu...

    Äänestä

Maalikato iski. Pesän osoittaessa syksyä edessä on kuin onkin erivärinen lovi.

Äänestä
  • Ymmärsin pelkästään nimimerkin. Puhutko mustamaalauksesta...? :)

    Äänestä

Luulen että tiedät minusta paljon ja että tiedät jotain mitä itsekään en tiedä sekä välillä olen autuaan tietämätön. Mutta toisaalta voihan se olla ettet minusta tiedä niin paljon kuin luulen sinun tietävän. Jokatapauksessa sinusta en paljon tiedä:)

Äänestä
  • Luulen, että luulet tietäväsi kenestä puhut, kun et ole "sinä itse". :)

    Äänestä

  • Luulenhan mä tietäväni ja toisaalt en. Hankala kuvio ymmärtää. Mut ei sen väliä, kiva et olet siellä:)

    Äänestä

  • Niin hankala kuvio, ettei kannata edes yrittää selittää? Ja, joo, tosi kiva et oon täällä.

    Äänestä

  • Sori, ehdottomasti haluaisin tietää, ymmärtää. En vain osaa odottaa päivää jolloin tuo tapahtuisi:)

    Äänestä

  • Saispastietää kirjoitti:

    Sori, ehdottomasti haluaisin tietää, ymmärtää. En vain osaa odottaa päivää jolloin tuo tapahtuisi:)

    Niin minäkin ja niin en minäkään osaa

    Äänestä

Tiedän etten tiedä.

Äänestä

Minua ei kiinnosta tietää, mitä muut tietävät tai luulevat tietävänsä minusta.

Äänestä
  • EVVK tosiaan oon ihan eri tasoa kuin juoruilevat ihmiset aina vetäytyminen alkaa kun huomaan ja luottamusta on mahdotonta saada takaisin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tieto_usko kirjoitti:

luulet tietäväsi mitä minä tiedän sinusta, jota luulen etten tiedä, vaikka tiedänkin. Tiedän, että tiedät, etten tiedä. Oletko "tietämätön" siitä mitä tiedät? "Tiedätkö", vaikka et tiedä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu