Vaellusnet facebookiin

metsäläisetpätee

Ylläpitäjän suunnitelmissa on siirtää Vaellusnet facebookiin. On mielestäni ainoa keino jolla kuoleva saitti saadaan virvoitettua eläväksi. Häiriköivä trolli (t) joutuu viimeinkin luovuttamaan samoin kuin pätemisen tarpeessa olevat kaikkitietävät metsäläiset.

8

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysynnuitennii

      Tarkoitatko Helunaa, kun häiriköivästä trollista puhut?

    • 574098440985

      Kyllä se ihan järkevälle hankkeelle kuulostaa, kun tiedostaa sen mihin suuntaan sivusto on viime vuosina mennyt. Jos aie toteutuu niin olisi taas tilaa jollekin uudelle vaellusaiheiselle sivustolle, joka ei olisi yhtä autoritäärinen(/sisäsiittoinen) kuin tämä keskustelun aiheena oleva.

    • ohionohion

      Vaellusnetin tarina alkaa olla ohi.

      • TurvanKymppi

        Joskus sekin päivä koittaa, eri asia milloin. Olen Vnettiä seurannut toistakymmentä vuotta ja koko sen ajan tuota samaa ennustusta on hoettu. Vielä ei ole tärpännyt.


    • Kenkö

      Vanhat vaellusnettiläiset ovat ruvenneet fillaroimaan ja löytyvät fillarifoorumilta.

      • YdinvoimaaJaLasikuitua

        Onko metsästävä Pekkakin alkanut pukea pyöräilyhousuja?


    • Millä nimellä löytyy Facebookista?

    • tunnussanaatarvitaan

      Ei sinne pääse ilman tunnussanaa. Ja sitä ei saa julkisesti kertoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!

      Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä
      Maailman menoa
      552
      8943
    2. 40% kansasta pitää Yleä selkeästi vasemmistolaisena

      Vähän kylmä suihku epäilijöille. "Yle Uutiset sijoitettiin kyselyssä suurista medioista selvästi eniten vasemmistolaise
      Maailman menoa
      270
      1737
    3. Keksitkö mies

      mistä biisistä tulee sä ja mä mieleen?
      Ikävä
      123
      1539
    4. Hokki on konkurssissa!

      Aivan uskomattoman hienosti on lähtenyt rahoituskierros käyntiin! ❤️ https://hokki.fi/ajankohtaista/hokki-kainuu-oy-hak
      Kajaani
      56
      1528
    5. Suomessa miesten työttömyys on korkeinta koko EU:ssa. Hienoa Orpo-Purra

      Työttömyys lisääntyi helmikuussa – Suomen miesten tilanne synkin EU:ssa Tilastokeskuksen mukaan työttömiä 15–74-vuotiai
      Maailman menoa
      187
      1521
    6. Ihanaa aurinkoista

      Huomenta päivää tiistaina. 🌞☺️ Kesän kukkasia odotellessa 💛🌱
      Ikävä
      335
      1221
    7. Vasuri ehdokas pilaa koko puolamgan.

      On siinä vasureilla Kova riita pukari ehdokkaana vaaleissa. Jos "pääsisi" ei yhtään kokousta ettei tule valituksia. Eikö
      Puolanka
      58
      1156
    8. Mitä jos vietettäis

      Vuorokausi yhdessä? Mitenhän se menisi?
      Ikävä
      89
      1135
    9. Olet kaikella todennäköisyydellä

      Ainut ihminen tällä pallolla, josta menen täysin hämilleni ja tuntuu että ÄO laskee samantien neandertalin tasolle. Kaik
      Ikävä
      39
      1105
    10. Kyllä on paha mieli

      Olen niin luottavainen kaikesta huolimatta ollut sinuun. Luottanut että välität ihan oikeasti etkä halua minua satuttaa.
      Ikävä
      25
      1013
    Aihe