Ylläpitäjän suunnitelmissa on siirtää Vaellusnet facebookiin. On mielestäni ainoa keino jolla kuoleva saitti saadaan virvoitettua eläväksi. Häiriköivä trolli (t) joutuu viimeinkin luovuttamaan samoin kuin pätemisen tarpeessa olevat kaikkitietävät metsäläiset.
Vaellusnet facebookiin
metsäläisetpätee
8409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tarkoitatko Helunaa, kun häiriköivästä trollista puhut?
Kyllä se ihan järkevälle hankkeelle kuulostaa, kun tiedostaa sen mihin suuntaan sivusto on viime vuosina mennyt. Jos aie toteutuu niin olisi taas tilaa jollekin uudelle vaellusaiheiselle sivustolle, joka ei olisi yhtä autoritäärinen(/sisäsiittoinen) kuin tämä keskustelun aiheena oleva.
Vaellusnetin tarina alkaa olla ohi.
Joskus sekin päivä koittaa, eri asia milloin. Olen Vnettiä seurannut toistakymmentä vuotta ja koko sen ajan tuota samaa ennustusta on hoettu. Vielä ei ole tärpännyt.
Vanhat vaellusnettiläiset ovat ruvenneet fillaroimaan ja löytyvät fillarifoorumilta.
Onko metsästävä Pekkakin alkanut pukea pyöräilyhousuja?
Millä nimellä löytyy Facebookista?
Ei sinne pääse ilman tunnussanaa. Ja sitä ei saa julkisesti kertoa.