...
Jos lehden nettiversiossa kommentoit vähänkin poikkiteloin maahanmuutosta, satavarmasti ja nopeasti kommenttisi katoaa.
Vastaavaa valikoivaa sensuuria en ole tavannut missään muussa Suomen nettilehdessä.
Onko Savon Sanomat Suomen sensuroiduin lehti?
18
393
Vastaukset
- ggttrr
Totta.
Maahanmuuttoa koskevaa kritiikkiä ei suvaita ollenkaan.
Savon Sanomat taitaa olla vihreiden tai vasemmistoliiton piiloäänenkannattaja.- sääliksi.käy
Aha, taas joku rajakki pahoitti mielensä. Huutaa sananvapauden perään mutta ei siedä eriäviä mielipiteitä vaan vasikoi viestin ylläpidolle. Tosin tämähän on rajakkien tapa kaikilla foorumeilla.
- Mene_pois
Ei jaksaisi jatkuvasti painaa tuota ilmiantonappia. Kuinkahan monta kertaa tämäkin aloitus on tehty tämän idiootin toimesta?
- Jhvlihv
"Suvaitsevainen" suvaitsee ihan kaikkea...paitsi hänen kanssaan erimieltä olevia.
- vitun.suvakit.ja.rajakit
Jhvlihv kirjoitti:
"Suvaitsevainen" suvaitsee ihan kaikkea...paitsi hänen kanssaan erimieltä olevia.
Vähän niinkuin sananvapauden perään huutelevat rajakit. Vaaditaan sananvapautta, mutta eriävät mielipiteet poistatetaan foorumeilta.
- selkeästi
Kommenttien poistoista päätellen lehti kannattaa nykyistä maahanmuuttopolitiikkaa.
Sen myötä kokonaistyöttömyyden sekä sosiaalikustannuksien kasvu tuntuvat olevan toisarvoisia asioita. - joooopppss
Sitä sensuuria voi kuvata silmittömän mielivaltaiseksi.
- Julkulasta_päivää
Et sitten sieltä Julkulasta jaksanut vastata vanhaan viestiin vaan piti aloittaa uusi`?
Miksi Savon Sanomat sensuroi niin hanakasti?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14584688/miksi-savon-sanomat-sensuroi-niin-hanakasti - zzzzzzzzzx
Savon Sanomat ajaa Suomen monikulttuuristamista, eli maahanmuuttoa, ja sitä ei saa arvostella ollenkaan.
- vwwww
Nettilehdessä poistetaan jatkuvasti kommentteja, olipa uutisien sisältö mikä hyvänsä ja millä hyvänsä osastolla. Kommenttien sisältökin voi olla minkälainen hyvänsä, ja silti lähtevät.
- äöäöäöäöäöö
Ei siinä lehdessä suvaita kuin myötämielistä hymistelyä ja kaikesta pitää olla samaa mieltä tai muuten sensuuri iskee...
- qåqåqåq
On se ainakin Pravdan veroinen vaikuttaja mitä sensuuriin tulee.
- ValituksetOmistajalle
Valitukset voi osoittaa Keskisuomalainen Oyj:lle.
- kuneitoiminiineitioimi
Jos lehti julkaisee hyviä juttuja, niin jokaisen jutun yhteydessä pitäisi olla kommentointi mahdollisuus ja juttujen pitäisi niin kiinnosta että asialliset ihmiset kertovat niissä muutatkin kuin älyttömiä mielipiteitään.
Jos näin ei ole, niin turha siitä on painotalolle, jonka tarkoitus on vain takoa rahaa valittaa.
Toisekseen jos lehti ei kiinnosta lukijoita, niin siihen on vaikea myydä mainoksia ja niin taantumuksella ja jäykkyydellä ammutaan itseään polveen eikä sitä pääoman tavoitetta saavuteta. - rahnvaltaasiellä
Keskisuomalaisen herroja ei tosiaankaan pätkän vertaa kiinnosta torveloiden mielipiteet ja niiden oikeellisuus. He katsovat vain sitä miten mainosmarkat kilisivät ja vähän levikin perään. Raha puhuu eikä onnettomien vätyksien hörhöilyillä ole siinä sijaa ole asian laita niissä miten tahansa.
- Anonyymi00017
Urheilua liikaa
- Anonyymi00018
Gender-ideologian mainostaminen pois !
- Anonyymi00019
Eivät julkaise minusta ja muista Perussuomalaisista kuin nekatiivisä uutisia !!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38712625Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2695532Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2364073Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2853091Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov202072Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201900Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks421544En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis211188Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina168978Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273925