Hamsterini viime yönä järsi kaltereita ja reoi vessaaperia mitä voin tehdä asialle?
Hamsteri jyrsii kaltereita
3
228
Vastaukset
- kultahamsuroope
Hamsterit on lähinnä hämäräeläimiä joten öisin kyllä touhuavat sitä sun tätä asialle ei hirveästi mitään voi, kaltereiden järsiminen voi johtua tekemisen ja virikkeiden puutteesta joten kannattaa kokeilla niiden lisäämistä häkkiin. Toisinaan liian pieni häkkikin saa kalterijyrsimisen aikaan.
- Robohamu
Häkki on iso ja paljon virikkeirä tuolla kyllä on, saattaa kai johtu siitä kun yleensä illalla pidän hamsteriani isossa pahvilaatikossa leikkimässä kun siellä on "rata" ja kun en eilen sitte pitänyt
- Woopadoop
Sori, todella myöhässä, mutta. Jos se kaltereiden järsiminen jatkuu, niin kyse ei aina ole mistään niin kauheasta, mutta se pitää saada loppumaan mahdollisimman nopeasti, koska hamsterit voivat tavallaan addiktoitua siihen tapaan, ja se tuhoaa niitten hampaita jos se kauan sitä tekee. Ehdottaisin että laitat talouspaperilla kaltereihin oliiviöljyä, ei tietääkseni vaarallista, mutta hamsut ei kaikki tykkää mausta yhtään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658