Tryp Puerto de la Cruz

Moikka, tiedän että Tryp PdlCruz on entinen Sol... mutta kukapa osaisi sanoa jotain tästä hotellista, noin niin kuin omana mielipiteenään. Kannattaako varata huone meren vai Teiden puolelta, mahdollisen auringon kannalta?

Ja kyllä, myös Teneriffa kuuluu Kanariansaariin, joten pyydänkin asiallisia vastauksia.
3294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on Gran Canarian palsta. Muiden saarten jutut kuuluvat tuonne Yleistä Espanjasta osioon.

Äänestä
  • Perustele

    Äänestä

Olin viime vuonna tuossa Tryp hotellissa (Sol Puerto Playa taisi olla ennen). Minulla oli merenpuoleinen huone ja sehän on pohjoiseen. Auringonpuoleiset huoneet sitten Teidelle päin. Merenpuolihuoneista näkymä jalkapallokentälle ja kauempana meri. Alapuolella katu, jonka liikenne ei juuri häirinnyt. Miinuksena, että parvekkeilla ei ollut mitään kalusteita, olisiko tuulen vuoksi. Toisen sivun parvekkeilla näytti olevan. Muuten hotelli ihan siisti. Isot yleiset tilat sohvineen, joita oli runsaasti. Wifi toimi yleisissä tiloissa, koodin sai respasta. Elävää musiikkia joinakin iltoina. Aamiais- ja illallispöytä oli runsas ja mielestäni monipuolinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seoonmievaan kirjoitti:

Moikka, tiedän että Tryp PdlCruz on entinen Sol... mutta kukapa osaisi sanoa jotain tästä hotellista, noin niin kuin omana mielipiteenään. Kannattaako varata huone meren vai Teiden puolelta, mahdollisen auringon kannalta?

Ja kyllä, myös Teneriffa kuuluu Kanariansaariin, joten pyydänkin asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu