Tulis edes yksi tykkäys. Tiedetään, on naurettavaa niitä toivoa ja eihän sillä pitäisi olla mitään merkitystä jne. Olisi vaan kuitenkin kiva olla olemassa, edes sen verran.
Naishenkilö vielä ja jotenkin oletetaan että varmasti kavereita. Jonkun miehen olen pyytänyt yksinäisten palstalta kaveriksi, mutta ei ne hoksaa mitään kuvia tykätä.
Ilmoita jos olet vapaaehtoinen :/
Minäkin tykkään sinusta.
Facebook haamu
9
237
Vastaukset 9
- heihei5
Loppujen lopuksi sivu koostuu käyttäjien eleistä ja reaktioista, muutaman sekunnin tuntemuksista, onko kohde kiinnostava(ihmiset alkava olemaan eräänlaisia "tuotteita), joko klikataan "tykkää" ja tai jatketaan matkaa. Kaikki tämä tapahtuu kuitenkin oman pään sisällä, eikä vuorovaikutusta synny, vaan jokainen yksilö käy tavallaan "monologia", sillä harva siellä toisensa oikeasti tuntee.
Voisinhan minä kirjoittaa kallion seinään, riipustaa sanoja, ja kallio vastaa, ja teksti ilmestyy. No, eikö ole yhdentekevää, onko kallio mikään, se vastaa jotain, minkä minä omassa päässäni arvostelen ja kelailen, ja tavallaan monologia käyn, vaikken itse kallion tekstejä kirjoittanutkaan, vaan reagoin vaan. Hahmo, tai kuva voi olla minullle mikä vaan, mitä kuvittelen ja tunnen. Voihan sitä luulla tuntevansa vaikka Lintukodon Oraakkelin, jos oikein syventyy. Kijeetkin ovat aidompia, ainakaan niissä ei voi niin kikkailla , ei sekään juuri silti riitä kutsumaan sitä kaveriksi tai ihmissuhteeksi, pelkkää kirjekaveria.
Oikeassa elämässä se on monenmonenmonen tekijän summa, vuorovaikutus on olemassa, netissä ei, pohjimmaltaan ole.- VainMinä_
"sillä harva siellä toisensa oikeasti tuntee"
Tämän takia en välitä paskaakaan omasta facebookista, kerään sinne vain omia juttuja niinkuin päiväkirjaan. "Vain minä" päällä koko ajan.
- TykkääköJokuTykkääNyt
Massaihmisiä varten tuo on kehitetty ja CIA:n vakoilualustahan tuo on. Mikäpä olisi parempi tapa kerätä lähes kaikkien maailman ihmisten tiedot rekisteriin kuin facebook.
Jos joku tykkää mua vakoilla niin vakoilkoot. En usko, että kukaan näkee mun elämässä mitään seuraamisen arvoista.
- Ihanaa___
Olet aina niin positiivinen :D
- kelta-apila
Niiden päämäärä on siruttaa ihmiset, tuo fb vaihekaan ei ole ikuinen,.
- Aloittajanainen
Joo, ei ikinä tuota tulosta tämä. En ymmärrä miksei kukaan halua auttaa.
- Vapaasiitä
En tiedä muuta,mutta facebookiin en lähde ikinä! Ilmankin pärjää! Kaikki kaikista silti tiedetään.
- Joopaj00o
Kävin tykkäämässä kuvistasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja210964Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49814- 73731
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "181677- 64603
- 64556
- 44508
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2483Rekkawelinehkä
Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 231465Mitä jos rukoilen, että mentäis naimisiin
Että poistuis kaikki esteet, ja pääsisimme yhteen. Mitä mieltä olet? Uskotko, että se voisi tapahtua?44446