Perussuomalainen tuplaloikkari taas vauhdissa!

nenpäätteinen

Tälläkertaa loikkasi oikein siniseen tulevaisuuteen, (TS 30.7.2017), joka on jo tuomittu luuseriryhmäksi, koska ei ole edes puolue ja kannattajakortteja väkisin tyrkytetään, jotta saisivat 5000 kannattajaa puolueen rekisteröintiä varten. Luuereita koko sakki!

Tämä entinen keskustan loikkari petti äänestäjänsä 3v sitten nousiaisissa ja liputtaa nyt Soinin puolesta.
No, riidanhaastajasta päästiin nyt eroon, moni varmaan tyytyväinen, ettei tarvitse enää rapunaamaa katsella ja kuunnella, sillä tuo henkilö aiheuttaa vielä uudessa ryhmässäkin riitaa ja eripuraa, odottakaa vain ja seuratkaa, Kenet hän seuraavaksi valheillaan savustaa ulos ryhmästä, se jää nähtäväksi piankin!

8

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tervemenoa33

      Viimeinkin kahdesta pahimmasta riidan haastajasta pääsevät eroon.Eduskuntavaaleissa 2015 oli kepun valtuustoryhmän jäsen ja Ps:n kansanedustaja ehdokkaana.Erosi kepun valtuustoryhmästä toukokuussa 2015.Oikea riidan haastaja ja p...an puhuja.Savusti useita henkilöitä Vakka-Suomen osaston kuntavaali ehdokkuudsta pois.Kiitos Siniselle tulevaisuudelle tästä työstä ja onnea ja riidattomia hetkiä teille.

      • Eirakastarapuja

        Niinpä, tämä sama henkilä oli tosiaan Perussuomalaistenkansanedustajaehdokkaana 2015 ja oli samaan aikaa Kepun valtuustoryhmässä ja erosi siitä kesäkuussa 2015, mistä löytyy netistäkin kunnan sivuilta hänen omakätinen allekirjoitus eroamisesta.

        Aika outoa, että erosi vasta kesäkuuss 2015 Kepun valtuustoryhmästä jas samaan aikaan oli persujen kansanedustajaehdokkaana, mutta tämähän ei ole outoa lainkaan henkilöltä, joka touhuaa omituisia juttuja ja mustamaalaa ihmisiä ilman totuuden häivää.

        Kiitos todellakin siniselle tulevaisuudelle, joka otitte tämän persujen henkilän NON GRATA ( epätoivottu henkilö) ja taitaa olla Nousiaisten kunnallispolitiikassa sama non grata henkilö.

        Miten olisi kuuta kiertävälle radalle koelento 100vuodeksi ja tämä henkilö mukana?


    • Ihan_ulkopuolinen

      Hyvin joustava persoona kaikesta päätellen.

      • Totuussattuujoskus

        Tuo kyseinen henkilö---ei tule toimeen juuri kenenkään kanssa, riitely ja riidan hakeminen ovat sen henkilön elämän suola.


    • Nousiaisista

      Saman häirikön käsialaa ovat kaikki sepustukset. Valhetta ja kateellisen eunukin horinaa.

    • Anonyymi

      Mistä tiedät, että nainen on eunukki ? Torjuiko sinut ? Vain mies voi olla eunukki ? Taisi olla meljoinen kokemus.

    • Anonyymi

      Olihan se. Painajaisia näen koko ajan.

    • Anonyymi

      Olen pohtinut pitkään kummassa puolueessa taso nousi ?

      Mikä on näkemyksenne ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1359
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1249
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1061
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      254
      1032
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      755
    6. 64
      714
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      707
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      688
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      651
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      607
    Aihe