Joskus tulevaisuudessa ajattelin ostaa bernhantilaisen. Ja ajattelin kysyä että mitä ne suurin piirtein maksaa? Kuinka paljon rahaa täytyy sitten varata ostamiseen...?
Mitä bernhantilaisen pentu maksaa?
Liisa
3183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
reilusta 3000mk ylöspäin. Muistathan, että koiran hankintahinta on aika pieni hinta siihen nähden kuinka paljon koiraan menee rahaa vuosien varrella!
Bertsuthan eivät ole niitä terveimpiä koiria...
yleensä koiran voi ostaa osamaksulla.
Juu, tiedän mä että koiran "ylläpitokin" maksaa aika paljon. on mulla nytkin koira, tosin villakoira.
Mutta en mä sitä bernhantilaista ole valitettavasti vielä hankkimassa. Sitten kun pääsee työelämään ja rikastuu hieman :)
moi...tämä jätti (ilman värivirheitä,purenta-tai kivesvikoja..)on tosiaan halvimmillaan toi 3 tonnia..oma narttu bertsuni oli 4000mk,ja voi kyl sanoo et saman verran(ja yli=)) tuli maksamaan ekan vuoden murkinat pelkästään...siihen sit vile luut.lelut,hihnat,jotka isolta koiralta kuluu helposti.mutta tämä kuolaava jätti on minusta kaiken sen arvoionen!!et kertonut tarkemmin että milloin aiot hankkia...omalla nartullani teetätän syksyl pennut,ja ne on joulun tienoil luovutusiässä,joten ilmoittele minulle,jos et vielä silloin ole hankkinut.kasvatan bertsuni kotikennelis,terveillä,puhtailla perhe-arvoilla!!
ystävällisin terveisin,bella